.

1 2 3

niedziela, 25 maja 2014

Samochód safari - wycinanka - wydzieranka

napisane przez Agnieszka o godzinie 10:00 5 Komentarzy

Pracując nad afrykańskim lapbookiem, Oliwier wpadł na pomysł, by użyć ozdobnego papieru ze wzorem zebry do zrobienia samochodu safari. Taki sam widział w zoo-safari minionej jesieni.Na odwrotnej stronie ozdobnego papieru Oliwier narysował auto a następnie je wyciął. Ja jedynie pomogłam przy wycięciu szybek.


Krajobraz afrykańskiej sawanny powstał z wydzieranych kawałków kolorowego papieru. Całość została naklejona na niebieski karton.

Na koniec jeszcze kilka dorysowanych detali i  tak oto prezentuje się gotowy obrazek.Podobną techniką można wykonać wiele fascynujących prac.sobota, 24 maja 2014

Murzynek Bambo z rolki po papierze

napisane przez Agnieszka o godzinie 17:02 1 Komentarz

Murzynek Bambo w Afryce mieszka... 
Zamieszkał także w naszym domu przy okazji robienia kolejnego lapbooka. Łatwo się domyślić co jest tematem :)  Afryka!

czwartek, 22 maja 2014

Lapbook "na czasie" ...

napisane przez Agnieszka o godzinie 00:24 7 Komentarzy

... a dokładniej to lapbook o czasie, jego mierzeniu i odczytywaniu na zegarach wskazówkowych i cyfrowych, powstał w ostatnich dniach w naszym domu. Oliwier co prawda na zegarze się już zna, ale teraz przeszliśmy do dokładniejszego jego poznania i ugruntowania wiedzy.poniedziałek, 5 maja 2014

Trójwymiarowa mapa Polski

napisane przez Agnieszka o godzinie 20:32 15 Komentarzy

Zwieńczeniem naszej pracy nad lapbookiem o Polsce było wykonanie modelu POLSKI w trójwymiarze. Zrobiliśmy go domowym sposobem ze zwykłej masy solnej. 

sobota, 3 maja 2014

Lapbook o POLSCE

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:24 13 Komentarzy

"Witaj majowa jutrzenko(...)" słuchaliśmy dziś z Oliwierem i przy okazji kończyliśmy najnowszy lapbook o Polsce. Maj i listopad są dobrą okazją by poruszyć patriotyczną tematykę a teraz dla nas jest ona jeszcze bardziej istotna. 


Oliwier z wielką pasją od tygodnia pracował nad zagadnieniami dotyczącymi Polski. Już pokazywałam wcześniej godło, które namalował w oparciu o legendę "Orle gniazdo".
Zarówno godło jak i legenda znalazły się w lapbooku. 

shareThis