.

1 2 3

poniedziałek, 31 marca 2014

Lapbook o Warsie i Sawie na podstawie legendy Wandy Chotomskiej

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:14 1 Komentarz

Legend o Warsie i Sawie jest kilka. Łączy je fakt, że z połączonych imion bohaterów powstała nazwa miasta Warszawa. My  w książce "Baśnie i legendy polskie" znaleźliśmy wersję według Wandy Chotomskiej i na jej treści zbudowaliśmy kolejny lapbook. 

środa, 26 marca 2014

Motylowy zawrót głowy... czyli kolejna przygoda z lapbookiem

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:57 5 Komentarzy

Nasz kolejny (szósty już lapbook) skończyliśmy kilka dni temu. Tym razem jak zapowiadałam skupiliśmy się na motylach. Zadaniem tego lapbooka było nie tylko poszerzenie wiedzy na temat tych owadów ale przede wszystkim zachęcenie Oliwiera do wykonania całkiem sporej roboty podczas pisania, kolorowania i innych zadań mających na celu polepszyć jego umiejętności grafomotoryczne. 


Już nie raz wspominałam, że Oliwier nie lubi kolorować. Z rysowaniem i pisaniem jest lepiej ale również nie przepada. Jednak gdy wypowiadam magiczne słowa "zrobimy z tego lapbooka" Oliwiera nie trzeba namawiać dwa razy. 

wtorek, 25 marca 2014

Mała lekcja symetrii z motylami

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:46 3 Komentarze

Wiosnę już mamy pełną gębą. Wszystko dookoła kwitnie i pojawiły się już nawet pierwsze zaspane jeszcze trochę motyle. I tak oto zrodził się pomysł, by się o nich ciut więcej dowiedzieć. Zaczęliśmy od zrobienia MOTYLI Z PAPIERU i spinaczy do bielizny. Była to świetna lekcja na temat symetrii.


czwartek, 20 marca 2014

Mini LAPBOOK o SMOKU WAWELSKIM

napisane przez Agnieszka o godzinie 00:00 3 Komentarze

Po krótkiej przerwie wracam z kolejną propozycją na lapbook. Tym razem na cel wzięta została jedna z polskich legend a mianowicie LEGENDA O SMOKU WAWELSKIM. To już nasz piąty lapbook i z każdym kolejnym coraz bardziej przekonuję się jak bardzo skuteczna jest to metoda nauki. 


poniedziałek, 3 marca 2014

Masa piankowa czyli śnieg domowej roboty ;)

napisane przez Agnieszka o godzinie 10:00 7 Komentarzy

W tym roku nie doczekaliśmy się ani odrobiny śniegu. To co u nas padało, od razu się rozpuszczało i o sankach czy lepieniu bałwana nie było mowy. Nie sądzę też by w marcu nagle pogoda się odmieniła dlatego na pożegnanie zimy zrobiliśmy sobie sztuczny śnieg do zabawy w domu :D


niedziela, 2 marca 2014

Ryżowo-kawowa mandala

napisane przez Agnieszka o godzinie 11:00 5 Komentarzy

O kolorowym ryżu było w Urwiskowie już wiele razy. TO dlatego, że jest z nim świetna zabawa i wciąż do niego powracamy. Tym razem również ryż barwiliśmy przy pomocy odrobinki alkoholu i barwników spożywczych. 

sobota, 1 marca 2014

LITERY contra GŁOSKI

napisane przez Agnieszka o godzinie 22:17 Podziel się swoją opinią

Oliwier już od dawna czyta i zabawy literami odeszły u nas niemalże całkowicie w niepamięć. Jednak podczas jednego z zadań w książeczce, gdzie trzeba było wyraz podzielić na sylaby i na głoski synek zapytał co to są właściwie te głoski i czy to samo co litery.


shareThis