.

1 2 3

piątek, 10 października 2014

Rozmowa o emocjach

napisane przez Agnieszka o godzinie 14:49 6 Komentarzy

Bardzo ważne jest by już od najmłodszych lat rozmawiać z dzieckiem o emocjach. Nie jest to jednak proste zadanie bo i czasem dziecku jest trudno mówić o własnych uczuciach i emocjach jak i rodzicom. Najlepiej udaje się to podczas zabawy. Świetnie nadają się do tego lalki, misie, pacynki i inne ulubione zabawki dziecka, które "mogą czuć ". My jednak zrobiliśmy sobie EMO-POTYCZAKI czyli ludziki z patyczków po lodach.


Właściwie to jest to trochę mini lapbook o emocjach pomnnieważ nasze patyczaki mieszkają w teczce :)Znalazłam w internecie różne emotikony, które wydrukowałam przykleiłam do tekturki i wycięłam. Oliwier Pomalował patyczki na wybrane kolory i "zamontował" rączki z drucików kreatywnych. 
Na każdym z patyczków, w miejscu głowy, został przyklejony rzep. Podobnie rzepy zostały przyklejone do każdej z wyciętych buziek. 

 Każdy patyczek to inna postać. Jest mama, tata, synek, babcia i pani nauczycielka. W zależności od tego jak się która postać czuje, zmienia się jej Buźkę. 

Świetny sposób na trudne rozmowy o emocjach, dziecko może w ten sposób uczyć się i przedstawiać jak kto się czuje w różnych sytuacjach i scenkach odegranych w zabawie. 
Nasze patyczaki, jak już wspominałam, zamieszkały w teczce. Tak jest nam łatwiej przechowywać i wracać do zabawy tak często jak mamy na to ochotę.


A Wy jak rozmawiacie z dziećmi o uczuciach i emocjach?
6 komentarzy :

 1. świetny pomysł, u nas jest to akurat temat problematyczny, więc pomysł jak znalazł!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł! Gratuluję :) My nazywamy uczucia gdy tylko jest to możliwe. Takie patyczaki z pewnością są pomocne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Swietny pomysł.Gdzie można kupić takie gotowe buźki, bo pracuję w przedszkolu i potrzebne były by większe ilości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. są znalezione w inernecie... wydrukowane na papierze samoprzylepnym i naklejone na tekturkę :D

   Usuń
 4. Super pomysł! Na pewno wykorzystam na lekcjach angielskiego. Ja korzystam z piosenek po angielsku typu: "If you're happy and you know it" albo "5 little pumpkins" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pomysł extra. Skąd masz pomysły na takie rzeczy?

  OdpowiedzUsuń

shareThis