.

1 2 3

środa, 8 października 2014

Libratus - Polskie Szkoły Internetowe

napisane przez Agnieszka o godzinie 13:57 1 Komentarz

Mimo to, że mieszkamy poza granicami Polski, zależy mi na tym, by Oliwier świetnie znał język, historię i kulturę swojej ojczyzny. Dlatego też już od samego początku naszego pobytu na emigracji chodził także do Polskiej Szkoły. W ubiegłym roku była to sobotnia szkoła ale nie bardzo byliśmy z niej zadowoleni dlatego też postanowiłam zapisać Oliwiera do Libratusa


Być może część z Was słyszała o  Internetowej Polskiej Szkole Libratus, jeśli jednak nie, postaram się przybliżyć co to jest i dlaczego się na nią zdecydowaliśmy. Oliwier rozpoczął naukę w pierwszej klasie Libratusa we wrześniu tego roku jako sześciolatek i do dnia dzisiejszego prawie codziennie bierze udział w lekcjach. Dlatego też mało wpisów pojawia się na stronie, bo większość materiałów realizujemy zgodnie z programem. 

Dzięki Libratusowi Oliwier realizuje polską podstawę programową w systemie nauczania domowego. Jest to moim zdaniem idealne rozwiązanie dla dzieci Polaków przebywających czasowo bądź na stałe za granicami kraju. 

Po pełnym zapisaniu dziecka do szkoły, uczeń otrzymuje dostęp do internetowej platformy edukacyjnejm, gdzie są udostępniane i omówione wszystkie materiały zgodnie z programem. 

Wszysko jest omówione bardzo dokładnie. Każda karta pracy jest do pobrania i wydrukowania.  Jest tam też bardzo dużo materiałów multimedialnych jak filmiki i gry edukacyjne dobrane do tematu lekcji. 

Oliwier bardzo lubi uczyć się z Libratusem a ja dzięki temu nie muszę przygotowywać mu sama różnych materiałów. Jest to dla mnie idealny układ bo wracam do pracy. 

Oto kilka filmików ( nakręconych po trzech tygodniach nauki).


Teraz już jest tego znacznie więcej. Właśnie kończymy drugi zeszyt. Oliwier nauczył się już pisać polskie litery pisane - a, e, i, o, y, m, t, l, k. 

Nauka z Libratusem daje nam wiele możliwości. Można skupić się na najważniejszych dla dziecka zagadnieniach, czyli w naszym przypadku jest to staranne pisanie. Każdy rodzic zna jednak swoje dziecko najlepiej i wie na co należy poświęcić więcej czasu a co można odpuścić. 

Poza codzienną nauką, w weekendy są organizowane webinaria czyli lekcje z nauczycielem online. Jest to podsumowanie materiału z całego tygodnia nauki. Dzieci mają też zadawane prace domowe ( nie obowiązkowe), które mogą wysłać do Libratusa i zostaną one pokazane na webinariach.  
My na naukę poświęcamy około godziny dziennie 4-5 razy w tygodniu. W zupełności wyrabiamy się z materiałem i nawet uda się go czasami rozszerzyć. Postaram się w wolnych chwilach umieścić na stronie rzeczy, które robimy dodatkowo poza programem szkoły polskiej i angielskiej a także materiały które robimy by tę naukę jeszcze bardziej uprzyjemnić. 
1 komentarz :

  1. Całkiem fajne rozwiązanie dla naszych dzieci. Moja Wiktoria uczy się w ten sposób już 4 rok a Julia zaczęła klasę 1. My zbyt dużo czasu nie poświęcamy na naukę przez internet wiele rzeczy robię z dziećmi sama.(chyba z racji zawodu) Poza tym chodzą w soboty do Polskiej Szkoły. Egzaminy to też całkiem przyjemna sprawa bez nerwów I stresu.
    Pozdrawiamy

    OdpowiedzUsuń

shareThis