.

1 2 3

piątek, 26 września 2014

Europejski Dzień Języków Obcych

napisane przez Agnieszka o godzinie 16:39 4 Komentarze

W dniu dzisiejszym jest obchodzony Europejski Dzień Języków Obcych. Obecnie kładzie się coraz większy nacisk na naukę języków. Już w pierwszej klasie szkoły podstawowej dzieci mają obowiązkowy język angielski a czasem nawet już przedszkolaki uczą się go w przedszkolach. To bardzo dobrze, bo w dzisiejszych czasach, znajomość języków obcych wiele rzeczy ułatwia. 


Zaczynałam uczyć Oliwiera angielskiego gdy miało około 3 lat. Były to proste rzeczowniki, przymiotniki, liczny, kolory i podstawowe zwroty i wyrażenia. Dziś już nie uczę go angielskiego i nie mogę nawet powiedzieć, że jest on dla Oliwiera językiem obcym. Używa go tak samo jak i polskiego. Zarówno pisze jak i czyta płynnie w obu językach i nie robi mu różnicy, którym z nich rozmawia. 


Gdy Oliwier kilka razy obejrzał na Cbeebies bajkę "the lingo show" zaczął się interesować różnymi językami. Z każdego odcinka zapamiętywał po kilka słówek. Spytałam go zatem czy nie chciałby się zacząć uczyć jakiegoś obcego języka i odpowiedział, że tak. Na moje pytanie " A którego?" odpowiedział "Wszystkich!" 

No to by było trochę za dużo, ale nie mogąc się zdecydować Oliwier uczy się po trochu kilku języków. Idziemy dokładnie tą samą metodą co i przy początkach angielskiego. i jak na razie idzie całkiem nieźle. Wszystko co się Oliwier uczy gromadzi w swoim SŁOWNIKU JĘZYKÓW OBCYCH .Staramy się na bieżąco używać poznanych słówek w zabawie i o dziwo nie mylą się one synkowi. W sumie to bardziej zabawa a nie nauka języka, ale może kiedyś Oliwier jeden z nich polubi bardziej i wtedy będzie można zacząć się uczyć "na poważnie" .
Poniżej filmiki jak Oliwier śpiewa liczby po hiszpański, włosku i niemiecku :D

4 komentarze :

 1. Świetny pomysł z tym samodzielnie robionym słownikiem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja Nadia to mowila, ze by sie chciala nauczyc hinduskiego ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mogę powstrzymać mojej ciekawości: czy mieszkacie za granicą? Czy Oliwier chodzi do anglojęzycznej szkoły w Polsce? Świetny blog, skarbnica pomysłów. Gratuluję zapału do pracy zarówno Tobie jak i synkowi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. świetne masz pomysły...dobrze jest nauczyć dziecko, że nauka to coś przyjemnego i fajnie jest poznawać swoje dzieci :)

  OdpowiedzUsuń

shareThis