.

1 2 3

wtorek, 8 lipca 2014

Wymazywalne długopisy

napisane przez Agnieszka o godzinie 12:23 6 Komentarzy

 Długa była przerwa w postach na URWISKOWIE a to za sprawą egzaminów, które to musiałam pozdawać. Trzymajcie kciuki za ich powodzenie bo na wyniki czekać muszę aż 6 tygodni :)


Przy okazji egzaminów, wpadłam na bardzo ciekawą rzecz, którą warto się podzielić - ŚCIERALNY DŁUGOPIS. 


Muszę przyznać, że jest to coś niesamowitego. Można zapomnieć o korektorach czy znikopisach. Działa tak jak ołówek i gumka a pisze jak zwykły długopis czy pióro kulkowe (zależy od producenta). 
Oczywiście są także różne kolory. Mnie najbardziej przydały się czarne i niebieskie bo takie tylko były dozwolone na egzaminie. 

Producentów jest wielu i różne są typy takich długopisów. Ja wypróbowałam trzy ( Pilot, Uni-ball i Paper mate) i wszystkie świetnie się sprawdziły. Przyznam jednak, że te co piszą jak pióro kulkowe bardziej mi odpowiadają (czyli te dwa pierwsze).Przyznaję, że takie długopisy podnoszą pewność siebie na egzaminie. Wiesz, że nawet jak zrobisz jakiś błąd, to zawsze możesz go poprawić a kartka będzie nadal czysta i schludna, tak jakby nigdy noc nie było na niej poprawiane i korektorowane.

Tak dla pewności polecam jednak najpierw zapytać się, czy takie długopisy są dozwolone na egzaminie. U mnie były :)

Filmik pokazuje ich działanie :D

 
Teraz moich ścieralnych długopisów zaczął używać także Oliwier. Dopiero uczy się pisać i nie zawsze literka wygląda tak jak by chciał, dlatego też zawsze może ją poprawić, nawet jak jest napisana długopisem :)

Jeśli chcecie taki kupić, zapytajcie w sklepach papierniczych. Ja kupowałam je również, między innymi w Tesco. Na Allegro lub eBayu za to znajdziecie ich całą masę :D6 komentarzy :

 1. UWAGA!!! ONE ścierają sie zwykłą gumką do ścierania jak ołówek!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna sprawa, nie trzeba się męczyć z korektorowaniem, czekaniem jak wyschnie :) U mnie dzieciaki też mają takie długopisy i bardzo sobie chwalą :)

  OdpowiedzUsuń
 3. UWAGA!!! ONE ŚCIERAJĄ SIĘ GUMKĄ DO OŁÓWKA !!!!
  NP. MASZ NOTATKĘ OŁÓWKIEM I POPRAWIŁAŚ TYM DŁUGOPISEM ŚCIERASZ OŁÓWEK I NIEMA NOTATKI!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. I znikają pod wpływem wysokiej temperatury, np. w słońcu lub w drukarce laserowej

  OdpowiedzUsuń
 5. długopisy są super, ale niestety jest haczyk- trwałość notatek napisanych tymi długopisami to tylko ok. 3 lat, później może wyblaknąć :(

  OdpowiedzUsuń
 6. długopisy są super, ale niestety jest haczyk- trwałość notatek napisanych tymi długopisami to tylko ok. 3 lat, później może wyblaknąć :(

  OdpowiedzUsuń

shareThis