.

1 2 3

piątek, 18 lipca 2014

Eksperyment z kwiatami

napisane przez Agnieszka o godzinie 18:37 4 Komentarze

Co prawda już kiedyś podobny eksperyment (tulipanowy eksperyment) przeprowadzaliśmy z Oliwierem, ale ponieważ było to dwa lata temu a w dodatku nie mogliśmy obserwacji prowadzić codziennie, no i sam efekt także nie był powalający, postanowiliśmy zatem eksperyment powtórzyć. 
Tym razem zamiast tulipanów kupiliśmy białe cięte chryzantemy. Zamiast barwników z bibuły użyliśmy zwykłych barwników spożywczych. Niestety nie zrobiłam zdjęć podczas przygotowań tylko dopiero po godzinie. Efekt był zaskakujący. Kwiaty w ekspresowym tempie zaczęły pić barwioną wodę i już po pierwszej godzinie widać było gołym okiem jak zmieniają kolory. 

Poniżej właśnie pierwsze zdjęcie po godzinie.


A te po 3 godzinach...Za to po dwóch dniach chryzantemy wyglądały tak...


Nawet liście zmieniły kolor. Widać to zwłaszcza na niebieskim i czerwonym kolorze. Doskonale też widać jak barwiona woda rozchodzi się po roślinie jeśli złamiemy jedną z łodyżek. 


Może i Wy spróbujecie ??4 komentarze :

 1. Gratuluję pomysłów na twórczą zabawę z dziećmi. W dobie tabletów i smartfonów to jest coś niesamowitego. Szacun :) i kradnę kolejne zadanie dla siebie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję pomysłów na twórczą zabawę z dziećmi. W dobie tabletów i smartfonów to jest coś niesamowitego. Szacun :) i kradnę kolejne zadanie dla siebie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny pomysł, ja tak z różami próbowałam jak mi się zachciało czarnej, ale wyszła jakas taka niedorobiona...

  OdpowiedzUsuń
 4. łał ale efekt

  OdpowiedzUsuń

shareThis