.

1 2 3

czwartek, 17 lipca 2014

Afryka Kazika - Łukasz Wierzbicki

napisane przez Agnieszka o godzinie 08:36 1 Komentarz

Cała nasza rodzina uwielbia podróże. Każdą wolną chwilę spędzamy na poznawaniu bliższej i dalszej okolicy a gdy nie możemy pozwolić sobie na wycieczki podróżujemy palcem po mapie lub czytamy książki. Gdy tylko na blogu SŁOWEM LUKROWANE przeczytałam o książce Afryka Kazika wiedziałam, że musimy ją zdobyć. Udało się i w jednej z przesyłek z Polski była właśnie wyczekiwana przez nas lektura, która zainspirowała nas do poszerzenia wiedzy o Czarnym Lądzie i zrobienia lapbooka a Afryce

W książce dzieci poznają Kazimierza Nowaka, polskiego podróżnika, który w latach trzydziestych przemierzyła afrykański kontynent z północy na południe i z powrotem. Kazik miał niesamowite przygody. Na swej drodze spotkał afrykańskie zwierzęta zarówno te groźne jak i przyjazne, pomagali mu ludzie z dzikich plemion,  spotkał także króla Rwandy a w tych podróżach towarzyszył mu jego wierny stary rower, który niestety z afryki nie powrócił (Dlaczego? Dowiecie się z książki.)

Nawet w dzisiejszych czasach gdy Afryka już nie jest taki niezbadanym i dzikim krajem jak to było za czasów Kazimierza Nowaka, podróż byłaby trudna choć dysponujemy obecnie zarówno technologią satelitarną, GPS, telefony oraz masa innych udogodnień. Jednak Kazik zrobił to jedynie ze swoim rowerem, starym namiotem i aparatem fotograficznym. Jest to wyczyn zdecydowanie wart uznania. Wspaniale jest czytać, że Polacy potrafili (i nadal potrafią) odnosić sukcesy na miarę światową. 

Oliwier pochłaniał rozdział po rozdziale i wraz z głównym bohaterem przeżywał niesamowite przygody. Bardzo ładnie odpowiadał również na pytania do każdego rozdziału i zapisywał odpowiedzi, które na koniec stworzyły część do lapbooka. 

Książka jest świetna zarówno dla młodszych dzieci jak i do samodzielnego czytania dla starszych, ponieważ rozdziały nie są za długie a czcionka bardzo czytelna. W dodatku całość jest uzupełniona świetnymi, barwnymi ilustracjami. 
Na końcu książki znajduje się także plakat z mapą Afryki, na której zaznaczona jest trasa, którą pokonał Kazik. 

Co prawda na runku znajduje się masa książek dla dzieci, ale nie wszystkie są godne polecenia aż tak jak tak. Właśnie na przykładach takich prawdziwych bohaterów dzieci powinny dowiadywać się co to jest odwaga, wytrwałość, determinacja i podążanie za własnymi marzeniami. 

Lektura idealna nie tylko na wakacje.

WydawnictwoWYDAWNICTWO BIS
autor Łukasz Wierzbicki
data wydania 2014
format16,8 x 24,0 cm
ilość stron168
oprawatwarda
cena (TUTAJ)30,00zł
Nasza ocena

Zdecydowanie MUST READ !!!

Serdecznie polecam!
1 komentarz :

  1. Właśnie pochłaniamy z córką (jeszcze nie czyta) tę książkę. Wprost nie możemy się oderwać.

    OdpowiedzUsuń

shareThis