.

1 2 1 2

czwartek, 22 maja 2014

Lapbook "na czasie" ...

napisane przez Agnieszka o godzinie 00:24 2 Komentarze

... a dokładniej to lapbook o czasie, jego mierzeniu i odczytywaniu na zegarach wskazówkowych i cyfrowych, powstał w ostatnich dniach w naszym domu. Oliwier co prawda na zegarze się już zna, ale teraz przeszliśmy do dokładniejszego jego poznania i ugruntowania wiedzy.

Lapbook jest mały. Składa się tylko z jednej teczki. Do jego wykonania użyłam między innymi naszego starego zegara, o którym pisałam TUTAJ. Przygotowałam też nowy, bardziej uproszczony zegar, który po zalaminowaniu jest wielokrotnego użytku. Używamy pisaków do tablic suchościeralnych i ćwiczymy odczytywanie godzin na zegarze analogowym i cyfrowym.


Z drugiej strony tej samej kartki jest miejsce do pisania. Oliwier pisze w dwóch językach. 


Zalaminowana kartka z zegarami jest oczywiście częścią lapbooka.
Można ćwiczyć ile się chce bez marnowania dodatkowych arkuszy papieru na kolejne drukowane strony z zadaniami.W środku lapbooka jest również nasz stary zegar a do niego jeszcze drugi, analogowy, w którym cyfry są przyklejane na rzepy. 
Dodatkowo, Oliwier stworzył swój plan dnia. Napisał co i o której godzinie zazwyczaj robi i zaznaczył tą godzinę na zegarach. 


Wykonał też kilka kart pracy przygotowanych przeze mnie, które także znalazły się w lapbooku.


A tak oto prezentuje się lapbook o czasie w całości.
Wszystkie materiały opracowane przeze mnie możecie pobrać poniżej. 
Udostępniam zegar w wersji kolorowej i czarno-białej. Karty pracy są zarówno z zadaniami, które rozwiązywał Oliwier, oraz puste karty, które można wydrukować i wymyślić własne zadania. 
 Miłej nauki życzę. Mam nadzieję, że nasze materiały się Wam przydadzą :) P.S. Przydatną zabawa z zegarem znajdziecie również TUTAJ.

Więcej o lapbookach poczytacie TU

2 komentarze :

  1. Przydadzą, przydadzą...dziękujemy:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń

shareThis