.

1 2 3

sobota, 26 kwietnia 2014

Orzeł biały i orle gniazdo.

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:34 8 Komentarzy

Trwa kolejna nasza przygoda z lapbookiem. Tym razem, ze względu na nadchodzące majowe święta, tematem jest POLSKA. Zaczęliśmy od symboli narodowych a pierwszym z nich jest GODŁO POLSKI czyli biały orzeł w koronie na czerwonym tle.Oliwier namalował go dłońmi. To już drugie godło, które zrobił tą metodą. Tym razem użyliśmy odrobinę mniejszej kartki by nam się do lapbooka zmieściło.


Trochę brudzenia było i oczywiście na godle malowanie się nie skończyło. Za to zabawy co nie miara. A tak prezentuje się godło do lapbooka i to wykonane na 11 listopada. 


Zanim zabraliśmy się do namalowania orła musieliśmy się dowiedzieć jak to się stało, że stał się on godłem Polski. Głosi o tym legenda "Orle gniazdo" Stanisława Świrko,  którą również przeczytaliśmy w książce "BAŚNIE I LEGENDY POLSKIE" wydawnictwa Nasze Księgarnia.


Recenzję samej książki postaram się napisać już wkrótce. 

Do legendy, podobnie jak przy lapbooku o Warsie i Sawie przygotowałam Oliwierowi kilka zdań, które miał zaznaczyć czy są prawdziwe czy też nie. Te nieprawdziwe zdania synek poprawił pod spodem tabelki. Była także kartka z czterema pytaniami, na które udzielił odpowiedzi.


Karty z pytaniami do legendy możecie pobrać poniżej.


Cały lapbook zaprezentuję jak już będzie gotowy. Jeszcze kilka dni zajmie jego przygotowanie.


8 komentarzy :

 1. Świetny pomysł na naukę. Kreatywny i łączący ze sobą zabawę + naukę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Twoje lapbooki są rewelacyjne! Ile ich już stworzyliście?? Gdy nasz straszy nieco podrośnie z pewnością się zabawimy w tworzenie takiej książeczki. Kiedy Wy zaczęliście?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obecnie pracujemy nad dziewiątym lapbookiem. Zaczęliśmy niedawno, kilka miesięcy temu i uważam że stanowczo za późno :) Choć lepiej późno niż wcale. Nasze lapbookowe abc , listę naszych lapbooków, moje wskazówki i trochę uniwersalnych materiałów do pobrania znajdziesz TU http://www.urwiskowo.com.pl/2014/04/lapbookowe-abc-czyli-jak-zrobic-lapbook.html

   Usuń
 3. Do nauki o krajach europejskich polecam wydawnictwo Ministertwa Spraw Zagranicznych 'Poznajemy Unię Europejską. Do pobrania u mnie lub bezpośrednio z poniższego linka. Bardzo długo się ładuje ale warto poczekać :-)

  http://www.cie.gov.pl/HLP/files.nsf/0/AFB081520B381915C12579900035686C/$file/Poznaj_UE_2011.pdf

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja córka jak dorwała się do farbek, to skończyło się tez malowaniem i odznaczaniem stóp na kartach. Było wesoło bo i Ja jako tato też musiałem swoją stopę odznaczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dobry pomysł na naukę poprzez zabawę. Dzięki takiemu podejściu możemy wiele nauczyć nasze dzieci bez zbędnego stresu. Szkoda, że w naszych szkołach nie ma takiego stylu nauki. Życzę sukcesów i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna zabawa i jeszcze lepsza metoda nauki historii swojej ojczyzny. Gratuluję pomysłu ale i wykonania. Z własnego doświadczenia wiem, że dzieci bardzo zwracają uwagę kim są i skąd pochodzą to w końcu ich tożsamość i chcą wiedzieć jak najwięcej. Ale wracając do zabawy to nauka poprzez nią nie ma sobie równych co zostało pięknie pokazane.

  OdpowiedzUsuń

shareThis