.

1 2 3

poniedziałek, 31 marca 2014

Lapbook o Warsie i Sawie na podstawie legendy Wandy Chotomskiej

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:14 1 Komentarz

Legend o Warsie i Sawie jest kilka. Łączy je fakt, że z połączonych imion bohaterów powstała nazwa miasta Warszawa. My  w książce "Baśnie i legendy polskie" znaleźliśmy wersję według Wandy Chotomskiej i na jej treści zbudowaliśmy kolejny lapbook. Oliwier podobnie jak przy lapbooku o Smoku Wawelskim, zrobił mini książeczkę. Wymiarów może nie jest mini, ale ma pięć stron i pięć obrazków, które to synek podpisał. Dokładnie rzecz ujmując, takie książeczki powstały dwie. 

Jedna w polskiej druga angielskiej wersji językowej. Dodatkowo powstał słowniczek polsko-angielski z pojęciami z legendy. 
Oczywiście nie byłoby lapbooka bez kolorowanek :) 
Przygotowałam również dla Oliwiera kilka zdań a jego zadaniem było zaznaczyć czy są one prawdziwe czy też nie. Wszystkie zdania fałszywe synek następnie napisał tak jak powinny one brzmieć. 

 Udało się też namówić Oliwiera by samodzielnie narysował jedną syrenkę :DNajbardziej jednak Oliwier zadowolony jest z wyklejanej syrenki, dlatego też została ona umieszczona na okładce. Jej łuski , tarcza i miecz zostały zrobione z błyszczącego papieru a włosy z żółtej rafii. I tak oto prezentuje się skończony lapbook  o Warsie i Sawie :) 


Kolejny już w opracowaniu ale ponieważ będzie większy zejdzie nam się trochę zanim gotowy efekt zaprezentuję na stronie.1 komentarz :

  1. To świetna sprawa. Uczmy dzieci języków od najmłodszych lat

    OdpowiedzUsuń

shareThis