.

1 2 3

środa, 19 lutego 2014

Szpiegowskie LEGO -pudełko

napisane przez Agnieszka o godzinie 13:30 2 Komentarze

Większość dzieci, które znam uwielbia bawić się klockami lego. Mają one wiele zalet. Rozwijają wyobraźnię, kreatywność, rozwijają wyobraźnię przestrzenną oraz uczą przestrzegania zasad (gdy budujemy krok po kroku według instrukcji). Czy można się jeszcze jakoś inaczej nimi bawić? 
U nas niedawno zabawa zorganizowała się sama podczas sprzątania. Oliwier zbierał porozrzucane klocki a przy okazji do pudełka wpadło mu kilka przedmiotów, które klockami zdecydowanie nie były. Najpierw po prosu synek miał wyjąć z pudełka co nie pasuje, ale tak mu się to spodobało, że kilka razy chował i wyszukiwał różne przedmioty pośród klocków lego.

Następnie zabawa przybrała nowe oblicza. To ja mówiłam synkowi co i gdzie ma znaleźć udzielając wskazówek typu " Znajdź czerwony przedmiot w prawym górnym rogu pudełka, który nie jest klockiem lego" albo " odszukaj trzy okrągłe niepasujące przedmioty" itp... itd... 

Trzeba przyznać, że zabawa była przednia. W akompaniamencie salw  śmiechu świetnie synek rozwijał swoją spostrzegawczość.


Oczywiście dla młodszych dzieci można zorganizować podobne szpiegowskie pudło, ale z mniejsza ilością elementów i oczywiście z większymi przedmiotami niż klocki lego ( chyba, że lego DUPLO). 

Udanej zabawy życzę.


2 komentarze :

 1. I have been sսrfinɡ online mоre than 2 ɦours todɑy, yett I nevеr found aոy interesting article like yoսrs.
  Ӏt's prettʏ worth enߋugh for me. Personally, if all site ownеrs and blоggeгs made good content ass you did, thе
  web will be much more useful than ever before.


  Here is my page - private investigator yuma az

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba nie ma nic przyjemniejszego, niż zabawa z dzieckiem ;) łatwo je wciągnąć i zachęcić. Nie rozumiem rodziców, którzy wciskają maluchowi tableta i myślą, że po sprawie

  OdpowiedzUsuń

shareThis