.

1 2 3

piątek, 7 lutego 2014

szlaczki i labirynty dla 4-latka ! Publikacja wyd. Aksjomat

napisane przez Pati K o godzinie 20:57 1 Komentarz

Witajcie.

My wciąż chorzy - tak więc oglądania książeczek, ćwiczeń grafomorotycznych i wszystkich innych tego typu robimy ile się da.

Wpadła nam ostatnio w ręce publikacje wydawnictwa Aksjomat  - nazwę ją : " szlaczki, fale i zygraczki".Mamy dwie książeczki tego typu - obie inne a jednak podobne.

Jedna z nich to : " szlaczki czterolatka" jest bardzo kolorowa, ma dużo naklejek.
Rysowanie szlaczków i pisanie po śladzie to najlepszy sposób na przygotowanie dziecka do nauki pisania. Rysując, dziecko uczy się odpowiednio trzymać kredkę, kreśli pierwsze linie, uczy się cierpliwości i dokładności.  Mój 3 letni syn świetnie sprawdził się rysując, kolorować za to nie lubi.

 Zobaczcie poniżej jak mój syn ( który średnio kwapi się do tego typu zajęć czy prac) robił ze mną i swoim rocznym bratem zadania. Najważniejsze były dla niego medale, które dostawał na sam koniec danego ćwiczenia.


Szukanie dróg w prostych labiryntach, rysowanie po śladzie fontanny, którą słoń robi w kąpieli, łączenie zwierząt z ich domkami czy kończenie rysunku łódki – na szesnastu stronach tej książeczki czekają na dzieci interesujące, dostosowane do możliwości czterolatka zadania ze szlaczkami i barwne, sympatyczne rysunki, których bohaterami w większości są zwierzęta. Każdemu zadaniu towarzyszy dobór odpowiedniej naklejki. Poprawne wykonanie zadania dodatkowo nagradzane jest naklejką-medalem.
Najbardziej podoba mi się to, że książki są łatwo dostępne oraz tanie. Mi paczka przyszła w ciągu 2 dni.

Jeżeli i Wy chcecie poćwiczyć z dzieciakami - publikacje możecie kupić TU POLECAMY !!!!

Książeczka kosztuje 5.70 zł. Warto kupić kilka sztuk na raz i trzymać w domku. Na pewno Wam się przydadzą na długie zimowe wieczory.

1 komentarz :

shareThis