.

1 2 3

piątek, 21 lutego 2014

STORY CUBES

napisane przez Agnieszka o godzinie 12:00 3 Komentarze

Widziałam niedawno w sklepie grę STORY CUBES. Strasznie mi się spodobała ale postanowiłam zrobić własną wersję tej gry, tak by można było ją dowolnie modyfikować i dodawać elementy, które nam pasują.Do jej zrobienia użyłam starych, sześciennych klocków drewnianych. Najpierw powstał szkic na każdej kostce a następnie cienkopisem poprawiłam szkic i kostki były gotowe do gry.
Oliwierowi zabawa strasznie się spodobała ponieważ na każdej z kostek pojawiały się między innymi elementy, które synek najbardziej lubi. Kostek w sumie ( na razie) powstało pięć ale zaczęliśmy od dwóch i stopniowo zwiększaliśmy poziom trudności. Zadaniem było wymyślić zdanie z elementami, które pojawiły się na kostce.
Zdania zaczęliśmy zapisywać. 

W ten sposób można budować całe historyjki, ale my jeszcze do tego etapu nie doszliśmy. Wszystko jednak przed nami, bo Oliwierowi gra bardzo się spodobała. Jestem pewna, że również szybko się nie znudzi bo w każdej chwili możemy dodać nową kostkę. Klocków jeszcze u nas jest pod dostatkiem. 
Dra jest świetną zabawą nie tylko dla dzieci ale i dla dorosłych. Ilość graczy nieograniczona :D Spróbujcie sami a zobaczycie, że to wcale nie takie łatwe zadanie.3 komentarze :

 1. Witaj. Bardzo ciekawy pomysł, napewno skorzystam jak synek będzie starszy
  Życzę Ci miłego weekendu :)
  u mnie moja pasja rękodzieło : poduchy, malowanie obrazów, decoupage, sianowije .....
  Zapraszam Serdecznie na swojego bloga i na zostanie tam na dłużej :)
  Próbuję w jakiś sposób się rozprzestrzenić po necie ze swoimi pracami, miło by było jakbyś pomogła. np. poprzez wstawienie mojego linku do siebie ? :)) Lub po prostu zawitanie u Mnie
  http://lesia-rekodzielo.blogspot.com
  Pozdrawiam Serdecznie :)
  Aga

  OdpowiedzUsuń
 2. http://www.karolowamama.blogspot.com/2014/02/ksiazka-kostka-pisana.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow! Super zabawa ;-) Miłej zabawy.

  Uwielbiam oszczędzanie przez kreatywność :)

  Raczkuję, ale zapraszam:
  http://domowymemuar.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

shareThis