.

1 2 3

środa, 5 lutego 2014

Jak "po kryjmu" uczyć języka angielskiego dziecko ??

napisane przez Pati K o godzinie 20:44 Podziel się swoją opinią

Witam..

Zabraliśmy się z ponad 3-letnim synem za zabawę z językiem angielskim. Na pewno wiele z Was - drogie mamy - zastanawia się jak wpleść naukę języka do codziennej zabawy z dzieckiem.
 Ja nie znam angielskiego biegle, umiem podstawowe zwroty więc nie jestem w stanie rozmawiać z synkami i odpowiadać na ich pytania po angielsku.
Chciałam przedstawić Wam naszą zabawę - jaką odkryliśmy niedawno dzięki wydawnictwu www.siedmiorog.pl.

Wpadła nam bowiem do rączek - książka - ilustrowany słownik języka angielskiego dla dzieci. Na stronie jest napisane, że przeznaczony dla dzieci od 7 lat - jednak ja uważam, że spokojnie wcześniej można się do niego zabrać. Standardowy rozdział składa się z następujących elementów:

  • dwustronicowa barwna plansza przedstawiająca wybrany temat w postaci panoramicznej ilustracji lub sceny z udziałem bohaterów słownika - sympatycznej rodziny chłopca w wieku czytelników. Pod planszą znajdują się zdania do uzupełnienia słówkami umieszczonymi na planszy. Wszystkie teksty opatrzono zapisem poprawnej wymowy;
  • ilustrowany wierszyk, piosenka lub inna zabawna rymowanka zawierająca słownictwo związane z omawianym tematem, ułatwiająca naukę nowych słówek lub rysunek - ćwiczenie pozwalający na utrwalenie poznanych wyrazów;
  • słowniczek zawierający słówka z danego tematu wraz z tłumaczeniami;
  • krótka scenka komiksowa z udziałem bohaterów słownika, ukazująca praktyczne zastosowanie poznanego słownictwa w codziennej komunikacji (zdania + zapis wymowy);
  • lista zdań z komiksu z tłumaczeniami.


 Tytuły rozdziałów jakie są w książce :
Moja rodzina, Mój dom, Mój pokój, Mój dzień, Jedzenie i picie, Moja klasa, Ciało, Zabawy i zabawki, Hobby, Sport, Uczucia i emocje, W mieście, W sklepie, Zawody, Na wsi, W lesie, Zwierzęta Afryki, Nad morzem, W górach, Idziemy do parku, Pogoda i pory roku, Wielkanoc, Boże Narodzenie, Liczby, kolory, kształty, Ja jestem duży, ty jesteś mały, Jesteśmy grzeczni!, kalendarz.


Jak widać - zawiera bardzo dużo ( ponad 1000) zwrotów - od prostych słów - po zdania. Nawet ja się dużo nauczyłam. Zabawa jaką stosowałam z synkiem to - pokazywanie lub szukanie danego przedmiotu na stronie - ja starałam się wypowiedzieć poprawnie i synek też. Fajne jest to, że każde słowo jest z zapisem wymowy - nie ma więc niepewności, że źle nauczymy dziecko wymawiać)

 p.s. kolory już zna wszystkie ;))

Na prawdę nie trzeba wiele, żeby bawić się i uczyć jednocześnie. Fajnie, że jest tutaj bardzo dużo kategorii - na cały rok przyda się do ćwiczeń..a tak mój syn wyglądał na popołudniowej drzemce. Pierwszy raz tak książeczka przypadła mu do gustu


Jeżeli podoba Wam się ta pozycja możecie ją zakupić TU - jego cena to tylko 26.99 zł - na prawdę WARTO i polecam serdecznie.                                                              

0 komentarze :

Prześlij komentarz

shareThis