.

1 2 3

niedziela, 16 lutego 2014

Akademia Malucha - czasopismo dla dzieci !

napisane przez Pati K o godzinie 13:06 1 Komentarz

Ostatnio dość dużo siedzimy w domu. Choroby nas zmogły na dość długi czas. Żeby nie oszaleć w domu ( czasami ze swoją dwójką już nie daję rady), wymyślam co się da i gdzie się da.
Wpadła nam w ręce gazeta. Niby taka prosta - a jednak pochłonęła nas z Gabrysiem na dość długi czas.

Akademia Malucha to czasopismo dla dzieci 2-4 letnich. Przedstawię Wam co zawiera w środku.
Poza tym zapraszamy do polubienia ich profilu na facebooku - mają tam dużo konkursów, pomysłów, inspiracji dla dzieciaków. Możecie ich znaleźć Akademia Malucha facebook.W każdym numerze znajdziecie dużo zagadek, zgadywanek, szlaczków, opowieści. Na początku zawsze są przygody, które czyta się bardzo szybko i miło. Dzieci chętnie pomagdają. W numerze pierwszym są to przygody Myszki Amelki, a drugim - misia, który szukał piłeczki.

Jest też lekcja rysunku - nauka rysowania krok po kroku - w tym przypadku akurat rybki. Gabryś bardzo lubi łączyć kropeczki, szlaczki a wiem, że to najważniejsze w przygotowaniu do pisania literek.

Poza tym w każdym numerze jest mnóstwo rysunków do dokończenia i szlaczków. Są też naklejki i co najfajniejsze - naklejki medale - za każde dobrze wykonane zadanie - dziecko może sobie przykleić taki medal. To fajny sposób motywowania kilkulatków.


 W gazecie jest też zgadywanka dla mądrej główki - szukamy różnic. Są to proste duże obrazki, na których trzeba poszukać różnic - mój 3 latek nie miał dużo  trudności aby je odgadnąć. Obrazki są przejrzyste i kolorowe.
Na koniec jest quiz numeru - czyli co zapamiętaliśmy z całej gazetki. Gabryś to lubi najbardziej odgadywać ;))
Poniżej wklejam Wam zdjęcia z pierwszego numeru - mieliśmy to szczęście, że mamy wydanie na styczeń i luty już. 

Z zawodu jestem przedszkolanką, sporo dzieciaków w mojej grupie ma problem z mową - w każdym numerze są zabawy i historyjki logopedyczne, które ułatwiły mi pracę z moimi przedszkolakami. Polecam każdej mamie, która chciałaby popracować w domu razem ze swoim dzieckiem. Mój starszy syn nie ma kłopotów z mową, dlatego zabawy te przeniosłam również do pracy.

Więcej o Akademii Malucha znajdziesz TU. Cena gazetki to 5.90 zł. Widziałam je w empiku i w kioskach Ruchu.  Polecam, bo to mała skarbnica zabawy dla dzieciaków.

1 komentarz :

  1. Kupuję to czasopismo siostrzenicy i jest zachwycona. Dziecko ma przy tym faktycznie zabawę na ładnych parę godzin :D

    OdpowiedzUsuń

shareThis