.

1 2 3

środa, 5 lutego 2014

100 zabaw ze Świętym ;)

napisane przez Pati K o godzinie 21:12 Podziel się swoją opinią

Witam Was.

Następna pozycja jaką chciałam Wam przedstawić - wydawnictwa www.siedmiorog.pl - jest 100 zabaw ze Świętym Mikołajem.Jak widzicie - pozycja skierowana dla dzieci 3-4 letnich. Mój 3 latek poradził sobie z zadaniami - aczkolwiek sporo z nich sprawiło mu trudność - jeszcze bardziej chciał się postarać i wykonać zadanie. Kilka kartek więc xerowałam - dzięki temu mógł wykonać kilka razy.
Jeżeli chodzi o zadania - są super - szczególnie na teraz - zima i Święty Mikołaj to jeden z ulubionych motywów dziecięcych. Fajnie, że długie zimowe wieczory nie są nudne dzięki takim zabawom.
Książka jest fajna, zawiera zarówno ćwiczenia grafomotoryczne, jak i szlaczki, zygzaczki, oraz zakreślanki.
zawiera około stu zadań utrwalających i poszerzających umiejętność wykonywania najprostszych działań matematycznych (dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie), a także zdolność logicznego myślenia, wyciągania wniosków, rozszyfrowywania i szukania poszlak. Zadania zostały ułożone według stopnia trudności – od najłatwiejszych do najtrudniejszych, dzięki czemu praca z tą książeczką będzie doskonałym sprawdzianem wiedzy matematycznej dziecka i jego potencjału. Same zadania składają się z wprowadzenia do określonej problematyki, postawienia pytania i zaproponowania ścieżki prowadzącej do odpowiedzi. Nie podaje się tu gotowych szablonów, a jedynie wskazuje, jaką drogą dziecko powinno podążać przy rozwiązywaniu zadania.Prezentację zadań wspiera przyjazna i konsekwentnie przemyślana szata graficzna oraz nawiązanie do sympatycznej atmosfery świątecznej.
 Na końcu książki umieszczono rozwiązanie zadań opatrzone komentarzem.

To mi się w niej podoba najbardziej : Kliknij TU 

Cena tej książki to tylko 10,78 - myślę, że to nie wiele jak na spokojne wieczory i naukę dziecka.

p.s. prywatnie pracuję w przedszkolu - również moje przedszkolaki super starały się wykonywać zadania. ;)


0 komentarze :

Prześlij komentarz

shareThis