.

1 2 3

poniedziałek, 6 stycznia 2014

Wazon z papieru

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:31 3 Komentarze

Tym razem chcę pokazać kolejną rzecz jaką można zrobić z papierowej wikliny. Może to dziwna by robić wazon z papieru ale tak naprawdę to tylko papierowa, dekoracyjna osłonka na plastikową butelkę lub szklany wazonik. Krok po kroku przedstawię jak zrobić taki jak na zdjęciu.Zaczynamy od przygotowania papierowych rurek. Jak je wykonać opisałam w poście TUTAJ.
Następnie cztery rurki zginamy na jednym z końców i sklejamy tak by powstała "pętelka" i formujemy z nich kwadrat jak na zdjęciu.
Kwadrat powinien być takiej wielkości by zmieściła się do niego butelka lub wazonik, na którego osłonkę chcemy wykonać.Następnie do jednego z oczek powstałych po zgięciu i sklejeniu rurki, doklejamy piątą rurkę, jak na foto.
Teraz możemy zacząć wyplatanie. Zginamy po kolei rorka za rurką zaczynając od tej doklejonej.

Gdy kończy nam się rureczka, przedłużamy ją wkładając jeden koniec starej w nową lub nowej w starą ( zależy który z końców jest szerszy).

Tak wyplatam aż nasz wazonik będzie miał odpowiednią wysokość. Ja zakończyłam w miejscu  gdzie butelka zaczęła się zwężać. Ostatni rząd rurek posmarowałam klejem i przykleiłam na rogach a nadmiar papieru odcięłam.Gdy klej wysechł, można było przystąpić do malowania. Użyłam jak w większości moich wiklinowych wyrobów lakierobejcy.
Malowałam wazonik na butelce, dzięki temu zachował swój kształt i nie zdefasonował się pod wpływem wilgoci lakierobejcy.

Po wyschnięciu, wyjęłam butelkę i obcięłam ją na wysokość wazonika. Następnie znów wstawiłam w osłonkę, nalałam wody i wstawiłam kwiaty. A tak prezentuje się w całej okazałości.

Taki recyklingowy wazonki możw być oryginalną dekoracją mieszkania jak również świetnie nada się na prezent dla Babci i Dziadka bo już za kilkanaście dni ich Święto.3 komentarze :

  1. Piękny wazon. Chyba się skuszę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. I pomyśleć, że takie cuda można zrobić z niepozornego papieru:) Piękne!

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo ładne. Na pierwszy rzut oka nigdy bym nie pomyślała że to z papieru. Wspaniale się prezentuje.

    OdpowiedzUsuń

shareThis