.

1 2 3

poniedziałek, 30 września 2013

Matematyczna gra planszowa

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:27 7 Komentarzy

Jak już wspomniałam w poprzednim poście o MATEMATYCZNYM DOMINIE, zwieńczeniem naszych  ostatnich zabaw w dodawanie było własnoręczne stworzenie gry planszowej o nazwie MATEMATYCZNY WYŚCIG.Jej wykonanie jest banalne, więc może i wy zaprosicie swoje dzieci do zrobienia podobnej a potem do świetnej zabawy w matematykę.

niedziela, 29 września 2013

Matematyczne domino - dodawanie do 10

napisane przez Agnieszka o godzinie 15:00 2 Komentarze

W poprzednim poście pokazałam MATEMATYCZNE PUZZLE od których zaczęliśmy zabawy w dodawanie do 10. Dziś chciałam pokazać DOMINO.
Nie jest to klasyczne domino, gdzie trzeba dopasować do siebie dwa elementy o takiej samej wartości. W naszym matematycznym dominie trzeba dopasować tak elementy, by ich suma dawała liczbę 10.


Świetna zabawa dla całej rodziny a przy okazji doskonała nauka.

sobota, 28 września 2013

Matematyczne puzzle - dodawanie do 10

napisane przez Agnieszka o godzinie 22:35 Podziel się swoją opinią

W szkole ostatnio Oliwier "przerabia" dodawanie do 10 a dokładnie dodawanie takich cyfr, które w sumie dają 10. Przygotowałam mu kilka zabaw by poćwiczyć w domu. I choć to dla niego proste zadanka i tak sprawiły mu sporo radości. Najpierw przygotowałam UKŁADANKĘ. Puzzle, które łączą się ze sobą parami a suma cyfr która na nich widnieje daje liczbę 10.

piątek, 27 września 2013

Kosmetyk dla malucha - czyli higiena osobista od noworodka.

napisane przez Pati K o godzinie 15:04 1 Komentarz

Urwiskowo oglądają zapewne rodzice małych dzieci - szukając inspiracji do zabawy i pracy ze swoimi pociechami. Postanowiłam pokazać Wam również jak dbać o swoje maluchy, a przynajmniej podpowiedzieć jakich kosmetyków ja używam.

Mój starszy syn - Gabryś - ma atopową skórę. Do kąpieli używane są od małego emolienty, a na codzień - chusteczki. Każda z Was - na pewno nie raz stanęła przed wyborem jakie chusteczki nawilżane wybrać.
Proponuję i polecam jakie do delikatnej skóry firmy CLEANIC.

Chusteczki zawierają od 60 sztuk ( dla skóry delikatnej i wrażliwej ) do 72 sztuk dla skóry zdrowej.
Większość mam używa chusteczek nawet przy przedszkolakach.
Nam przydają się na spacerze, na sali zabaw, po posiłku, w restauracji - po prostu wszędzie.

Ponieważ mam też malutkiego synka - zaczęłam my myć uszy pałeczkami dla malutkich dzieci. Kiedyś bałam się, że zrobię krzywdę - a teraz już mamy takie udogodnienia, że szkoda nie korzystać.

Produkty Kindii są przebadane dermatologicznie i posiadają pozytywną ocenę Centrum Zdrowia Dziecka oraz Instytutu Matki i Dziecka. Nie zawierają PEG-ów, parabenów i alkoholu. Są delikatne, łagodne, nie powodują podrażnień i są w pełni bezpieczne dla wrażliwej skóry dziecka.
Firma Cleanic Kindii posiada w swojej ofercie również płatki kosmetyczne dla niemowląt.
Polecam - dla mojego alergika okazały się bardzo bezpieczne.


czwartek, 26 września 2013

Moja ulica w dużym formacie

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:23 2 Komentarze

Jesteśmy przed kolejną przeprowadzką. Tym razem tylko zmieniamy dom i ulicę a  nie tak jak poprzednio całe życie, ale i tak sporo się dzieje. Oliwier mocno się we wszystko angażuje, dlatego też gdy poprosiłam go by narysował na jakiej ulicy chciałby mieszkać, stworzył oto taki rysunek.


Zabawa zaczęła się od malowania kredą po chodniku, o której już kiedyś pisałam w poście o CHODNIKOWYM PLANOWANIU PRZESTRZENNYM . Tym razem

wtorek, 24 września 2013

Auto z pudełka

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:57 6 Komentarzy

Któregoś dnia Oliwier przyszedł do mnie z pudełkiem po chusteczkach higienicznych i zapytał czy może coś z niego zrobić. Ponieważ była trochę zajęta, odpowiedziałam, że może i zapytałam czy coś jeszcze potrzebuje. Poprosił jedynie o flamaster.
Gdy zeszłam na dół zobaczyłam gotowe dzieło synka czyli samochód chevrolet z pudełka po chusteczkach.

poniedziałek, 23 września 2013

Jesienne świeczniki z jabłek

napisane przez Agnieszka o godzinie 21:29 3 Komentarze

Jabłek jest teraz pod dostatkiem. Można się nimi zajadać do woli a nawet udekorować mieszkanie. Wykonanie ŚWIECZNIKA Z JABŁKA jest bardzo proste i daje bardzo klimatyczny efekt.


Potrzebujemy jedynie :

piątek, 20 września 2013

Wspomnienia z wakacji

napisane przez Agnieszka o godzinie 11:22 1 Komentarz

Wakacje już dawno za nami ale na pewno każdy ma jakieś miłe wspomnienia. Nie ważne czy spędziło się dwa tygodnie na egzotycznej plaży czy może jedynie weekend u babci na wsi, zawsze warto uwieczniać miłe chwile na zdjęciach by potem je wspominać. Jeśli do tego fotografie oprawi się w własnoręcznie WŁASNORĘCZNIE WYKONANE RAMKI, będzie wyjątkowo. 

środa, 18 września 2013

KLUB MOJA MAMA I JA – odsłona trzecia!

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:22 2 Komentarze

16 września wystartował ostatni, trzeci etap Klubu Moja Mama i ja. To ostatnia okazja, by na stronie  www.klubmamaija.pl zarejestrować się i przystąpić do Klubu. Zarejestrowane użytkowniczki zyskują możliwość uczestniczenia w systemie punktowym. Samo zbieranie punktów odbywa się poprzez zakup wody „Mama i ja”, wypełnianie ankiety dostępnej na stronie Klubu oraz polecanie Klubu znajomym mamom. Na uwieńczenie trzeciego etapu, którego zakończenie nastąpi 15 października, 100 osób z największą ilością punktów otrzyma nagrody w postaci zniżek do sklepu smyk.com. Każdy nowy klubowicz otrzymuje rabat na fotobooka w empikfoto.Dołącz do Klubu Moja Mama i ja www. klubmamaija.pl, zbieraj punkty i wygrywaj nagrody.
poniedziałek, 16 września 2013

Glut świecący w ciemności

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:55 8 Komentarzy

Jesienne wieczory wcale nie muszą być nudne. Wystarczy podsunąć dzieciom ciekawą zabawę. Kilkakrotnie pokazywałam już różne zabawy sensoryczne polegające na "taplaniu się" w lepkich i maziowatych substancjach. Boraksowe glutki już widzieliście kilka razy między innymi tu, tu i tu. Tym razem również w roli głównej nasz ulubieniec ale tym razem wyjątkowo OLŚNIEWAJĄCY :)Jak zrobić boraksowy glut

niedziela, 15 września 2013

Tablica obowiązków - tablica motywacyjna - wersja dla starszaka

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:25 9 Komentarzy

Kiedyś już pokazywałam wcześniejsze wersje tablicy motywacyjnej i tablicy obowiązków jakie zrobiłam dla synka. Jednak czas leci, dziecko robi się coraz starsza i obowiązków przybywa (przynajmniej tak moim zdaniem powinno być). Tablicę motywacyjną / tablicę obowiązków trzeba czasem zmieniać i dostosowywać do aktualnych potrzeb.

Po wprowadzeniu naszego KODEKSU DOMOWEGO, o którym ostatnio pisałam bardzo łatwo przyszło nam ustalenie domowych obowiązków dla naszego pięciolatka. Przygotowałam odpowiednią tabelkę i co tydzień drukuję nowy arkusz. 

piątek, 13 września 2013

KODEKS DOMOWY czyli kilka słów o ustalaniu zasad

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:08 20 Komentarzy

Co to jest kodeks drogowy wie każdy. Jest to zbiór zasad które obowiązują wszystkich na drodze po to by można było bezpiecznie i miło podróżować. KODEKS DOMOWY to zbiór zasad, które wspólnie ustaliśmy i obowiązują w naszym domu po to, by wszystkim było miło i by zawsze wiedzieli jak należy postępować. 

środa, 11 września 2013

Pani Jesień

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:15 1 Komentarz

Chcemy tego czy nie, ale już powoli nadchodzi jesień. Dzieci poszły do szkoły, na dworze coraz zimniej a dni stają się coraz krótsze. 
Jak wygląda Pani Jesień, która już powoli informuje nas, że jest tuż tuż? Zaproponowałam synkowi, by narysował PORTRET JESIENI i ozdobił ją bibułą w jesiennych barwach.


Podobnie robiliśmy już PANIĄ WIOSNĘ kilka miesięcy temu.
Tym razem jednak

wtorek, 10 września 2013

Tajemnice pani Holly

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:45 1 Komentarz

Wakacje za nami.
Przyznam, że w letnie miesiące pogoda nas rozpieszczała i nie wiele czasu pozostawała na lekturę książek. Teraz na pewno wszystko nadrobimy tym bardziej, że świeża dostawa z Polski do nas dotarła a także mam kilka angielskich pozycji wartych uwagi.

Nie zapomnieliśmy jednak o książkach, co to to nie. Co wieczór była lektura do poduszki i czasami nawet z rana. Naszym wakacyjnym hitem stały się KRIMINAŁY.  "Tajemnice pani Holly" to jeden z ulubionych mini kryminałów Oliwiera, dlatego przeczytaliśmy go kilka razy tego lata.

poniedziałek, 9 września 2013

Wyniki konkursu "Układamy MAXIM puzzle"

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:52 4 Komentarze

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w konkursie oraz cierpliwość i spostrzegawczość. Nie było łatwym zadaniem odnalezienie wszystkich elementów.

niedziela, 8 września 2013

Anty-grawitacja

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:23 1 Komentarz

Wiadomo, że spadające krople zawsze lecą w dół. Można jednak zrobić mały eksperyment, by obserwować krople lecące w górę.Do tego bardzo prostego doświadczenia użyliśmy jedynie

piątek, 6 września 2013

Owocowa grafomotoryka

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:55 2 Komentarze

Tym razem przygotowałam dla synka (i dla Was) dwie proste karty pracy, by pomóc mu nauczyć się rysować proste owoce - śliwkę, jabłko i czereśnie.


Ćwiczenie proste, rozłożone na czynniki pierwsze i jak widać synkowi przypadło do gustu.Dowodem na to, że nauka nie poszła w las jest obrazek, który to potem Oliwier sam narysował, czyli małe i duże owoce. Ten element pomiędzy śliwką a jabłkiem ( z krzyżykiem) to jest, jak mi Oli wyjaśnił, kokon w którym gąsienica zamienia się w motylka.Jest też ludzik, który zrywa owoce.


Karty możecie pobrać poniżej.


czwartek, 5 września 2013

Słoniątka

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:06 5 Komentarzy

Kilka miesięcy temu, Oliwier robił słonia z butelki po mleku. Wciąż zdobi on jego pokoik, bo to słoń na szczęście choć nie ma trąby do góry. Od niedawna kupujemy Oliwierowi małe butelki z mlekiem, by sam mógł sobie robić śniadanie (duże mają pojemność 4l więc trudno mu było samemu się obsłużyć). Gdy synek opróżnił pierwszą z małych buteleczek, poprosił tatę by jej nie wyrzucał bo chciałby zrobić z niej małego słonika. 

środa, 4 września 2013

Układamy MAXIM puzzle - KONKURS

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:33 Podziel się swoją opinią

Takiego konkursu jeszcze Urwiskowo nie organizowało. Nie ma pytań konkursowych, nie ma prac plastycznych do wykonania. 
Jedyne co trzeba zrobić to ...

V INTERDYSCYPINARNY FESTIWAL SZTUK 2013

napisane przez Agnieszka o godzinie 12:00 1 Komentarz


W ubiegłym roku Urwiskowo objęło patronatem medialnym niesamowite wydarzenie, Interdyscyplinary Festiwalu Sztuk organizowany w Żyrardowie. W tym roku zapraszamy Was ponownie!!!


V jubileuszowa edycja Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk 2013 odbędzie się w dniach 7-14 września br w hali Warsaw Investments – Bielnik na ul. Dittricha 18 w Żyrardowie.

W ciągu ostatnich czterech lat wspierało nas prawie 2000 osób zaangażowanych i czynnie biorących udział w tworzeniu kultury w tym przedstawiciele świata polityki /m.in.: Waldemar Pawlak, dr Dariusz Kaczanowski, prof. Leszek Balcerowicz/, filmu i teatru /m.in.: Krystyna Janda, Emilian Kamiński, Marek Żydowicz, Jerzy Gruza, Artur Barciś, Paweł Małaszyński, Zbigniew Zamachowski, Maciej Stuhr/, muzyki /m.in.: zespół LaoChe, Zbigniew Hołdys, Justyna Steczkowska, Mariusz Lubomski/ i wielu, wielu innych. Ponadto zorganizowaliśmy kilkadziesiąt tysięcy m2 wystaw, które odwiedziło 100 tysięcy ludzi.

wtorek, 3 września 2013

Cztery pory roku - drzewa

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:36 9 Komentarzy

Mamy już wrzesień a to znak że zaraz przyjdzie do nas prawdziwa jesień. Już na dworze zaczyna robić się coraz chłodniej a ciepłe dni przeplatają się z zimnymi i deszczowymi.
Jest to dobra okazja by prowadzić obserwacje przyrody i rozmawiać o zmianach jakie dostrzegamy.

Podczas jednej z naszych rozmów o zmianach pór roku, zrodził się pomysł by owe zmiany zilustrować. Tak oto powstał obraz "CZTERY PORY ROKU - DRZEWA"


niedziela, 1 września 2013

Balonowe bomby - idealna zabawa na upalny dzień

napisane przez Agnieszka o godzinie 12:30 4 Komentarze

Co prawda fale upałów już za nami, ale wciąż pogoda piękna. Jeśli nie macie nic przeciwko by dzieciaki trochę się zamoczyły, napełnijcie kilka balonów wodą i sprawdźcie jaka z nimi ciekawa zabawa.

shareThis