.

1 2 3

piątek, 31 maja 2013

Blu Tack - najnowsze odkrycie czyli uniwersalna masa mocująca o niezliczonej liczbie zastosowań

napisane przez Agnieszka o godzinie 00:05 7 Komentarzy

Całkiem niedawno poczyniłam fantastyczne odkrycie a jest nim uniwersalna masa mocująca BLU TACK. Każdego dnia odkrywam jej zastosowana a zaczęło się od mocowania rysunków Oliwiera do ścian. 


Wcześniej przyklejałam je taśmą klejącą zwykłą lub dwustronną. Jednak wiadomo, że taśma bardzo często pozostawia po sobie klej na powierzchni do której była przyklejona. Po drugi nie da się jej też odkleić od obrazka. 
Z masą BLU TACK jest zupełnie inaczej. Po pierwsze bez problemu przykleja się i odkleja od różnych powierzchni takich jak kartka, ściana, meble itp... Po drugie nie pozostawia przy tym śladu.

czwartek, 30 maja 2013

Rybki

napisane przez Agnieszka o godzinie 09:30 3 Komentarze

Gdy w domu jest więcej niż jedno dziecko, świetnie można robić prace zespołowe. U nas ostatnio było małe "domowe przedszkole" bo gościliśmy Urwiska Amelkę. 


Dzieciaki same wymyśliły co będą robić, czyli AKWARIUM Z RYBKAMI. Ja tylko dostarczyłam materiały czyli:

środa, 29 maja 2013

BAŁAGAN

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:32 2 Komentarze

Nie wiadomo kiedy, jeszcze w Polsce, zakradł się w nasze życie BAŁAGAN. Oj rozgościł się on na dobre podczas pakowania. Przywędrował z piwnicy razem z pudłami i walizami. Nie dość, że zamieszkał w pokojach, kuchni i łazience to nawet w codziennej porcji literatury znalazł swe miejsce wraz z książką wydawnictwa iKropkaKONKURS :)

napisane przez Agnieszka o godzinie 00:39 1 Komentarz

Trochę późno, ale jest !!!
Zaczynamy nasz konkursik w którym do zdobycia będzie podwójne zaproszenie na 2 czerwca 2013  na najnowszy spektakl z cyklu "Mała Kamienica" czyli "Jaś i Małgosia". 

Tym razem nie będzie kto pierwszy ten lepszy. Na zdobycie nagrody macie kilka dni bo zwycięzcę wyłonimy   w Dzień Dziecka czyli 1 czerwca.

Jedyne co musicie zrobić to udostępnić konkursową grafikę na facebooku lub Waszej stronie internetowej a w komentarzu tu lub na naszym fan page napisać dlaczego chcielibyście wybrać się na przedstawienie.


1 czerwca ogłosimy zwycięzcę.
Więcej o przedstawieniu przeczytacie klikając TUTAJ.
Zapraszamy do zabawy!!!poniedziałek, 27 maja 2013

Uczymy się matematyki po angielsku :)

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:42 8 Komentarzy

Wiele razy pisałam już jak to Oliwier uwielbia uczyć się angielskiego. Jeszcze przed wyjazdem wiedział, że gdy się przeprowadzimy będzie musiał uczyć się tego języka by się dogadać z kolegami. Dlatego tuż po przyjeździe wyciągnął wszystkie swoje pomoce do nauki angielskiego i chciał się uczyć. No ale gdzie można znaleźć więcej materiałów na nauki angielskiego jak nie w Anglii ;)
Książeczki z zadaniami, które przywieźliśmy z Polski, też poszły na razie w odstawkę, bo synek chce się uczyć po angielsku. By uniknąć tłumaczenia polskich poleceń na angielskie kupiliśmy w tak zwanym "funciaku" pomoc do nauki matematyki dla dzieci 5-7 lat. 


Matematyka jest językiem międzynarodowym i dodawanie czy odejmowanie wszędzie wygląda tak samo. Okazało się to świetnym sposobem na rozpoczęcie nauki po angielsku.

niedziela, 26 maja 2013

Samochodzik ze styropianu

napisane przez Agnieszka o godzinie 11:00 3 Komentarze

Jeszcze przed wyjazdem, gdy chciałam zająć Oliwiera podczas pakowania, zaproponowałam mu by zrobił AUTO ZE STYROPIANU. Potrzebne były:
  • 2 prostopadłościany ze styropianu ( by równo dociąć styropian i nie postrzępić boków, najlepiej ciąć go rozgrzanym nożem lub kawałkiem drutu)

sobota, 25 maja 2013

Słonie

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:08 4 Komentarze

Jak już wspominałam ostatnio powoli wracamy i choć nadal korzystamy z doskoku z pożyczonego internetu, to już powoli zaczynamy się rozkręcać.
W miniony weekend byliśmy w ZOO w Dudley. Piękne miejsce i na pewno godne polecenia, ale Oliwierowi nie udało się znaleźć słoni. Doszliśmy więc do kompromisu, że w domy zrobimy sobie SŁONIA Z BUTELKI.


Materiały:

czwartek, 23 maja 2013

Koniec przerwy w eterze :)

napisane przez Agnieszka o godzinie 02:12 7 Komentarzy

Śpieszę z dobrymi nowinami :D

Już za chwilkę, już za momencik , znów Urwiskowo ruszy pełną parą. Jesteśmy już na nowym miejscu, pełni zapału, nowych pomysłów, inspiracji i ciekawych propozycji dla Was. 
Chwilowo jeszcze internet z doskoku, ale po 28 maja powinniśmy być już na stałe podłączeni do sieci. 

Mam nadzieję, że nasi stali czytelnicy wciąż są i będą z nami :)


czwartek, 9 maja 2013

Jaś i Małgosia

napisane przez Agnieszka o godzinie 14:40 2 Komentarze

1 czerwca br. o godzinie 12:00 z Teatru Kamienica wyruszy kolejny, premierowy pociąg wyobraźni, który zabierze Małych Widzów do tajemniczego lasu na spotkanie z „Jasiem i Małgosią”.„Jaś i Małgosia” wg. braci Grimm to trzecia opracowana przez dueat JaHa bajka, z cyklu BAJKI – TWÓRCZE SPOTKANIA Z WYOBRAŹNIĄ*. Bohaterowie zabiorą młodych widzów do tajemniczego lasu, w którym odkryją smakowitą chatkę z pierników i poznają jej przebiegłą właścicielkę – Babę Jagę.

Zagubione rodzeństwo przeżyje wraz z dziećmi niezapomnianą przygodę w leśnej krainie – będą szukać drogi do domu i sposobu, by wydostać się z rąk niedobrej czarownicy.

Leśna wyprawa z Jasiem i Małgosią nauczy młodych widzów jak przezwyciężyć własne strachy i przekona, że zawsze warto wierzyć w siebie.

W nagrodę za pomoc w bezpiecznym powrocie do domu, Jaś i Małgosia odkryją przed dziećmi tajniki magicznych efektów teatralnych – zobaczą jak zrobić dym w kotle czarownicy, sprawdzą jak światłem wyczarować leśny świat i w jaki sposób można ożywić zwierzęta.

Jak zawsze będzie dużo śpiewu, tańca i rozmów z młodymi widzami, a wybrani asystenci otrzymają do wykonania „leśne zadania specjalne”.


*Każde spotkanie warsztatowe w ramach TWÓRCZYCH SPOTKAŃ Z WYOBRAŹNIĄ jest częścią programu „Mała Kamienica” - ma charakter edukacyjny i interaktywny, opiera się na dramie pedagogicznej i jest okazją do rozmów z dziećmi na trudne tematy dotyczące wartości. Dzieci rozwijają także  umiejętność nazywania cech charakteru i poznają reguły współżycia z innymi ludźmi.

Spektakl adresowany jest dla Dzieci w wieku od 3 do 8 lat.


Występują:

Małgosia:
Hanna Kochańska (aktorka warszawskiego Teatru Syrena, producentka własnych przedstawień teatralnych, a także trener twórczości dziecięcej i emisji głosu).

Jaś:
Jacek Zawada (aktor warszawskich teatrów: Roma, Syrena, Rampa, wokalista zespołów Zawada Band i Fancy Club, konferansjer, trener twórczości dziecięcej).

Terminy spektakli:
18 maja 12:00
18 maja 15:00
22 maja 10:00
23 maja 10:00
01 czerwca 12:00
02 czerwca 12:00
04 czerwca 10:00
05 czerwca 10:00
26 czerwca 10:00 


23 czerwca 12:00

Urwiskowo ma zaszczyt objąć spektakl patronatem medialnym a dla naszych czytelników będą dwa podwójne zaproszenia do zdobycia. 
Szczegóły już niebawem.


shareThis