.

1 2 3

piątek, 26 kwietnia 2013

Głębia...

napisane przez Agnieszka o godzinie 22:01 6 Komentarzy

Synek ostatnio polubił bardzo malowanie na dużym formacie. Ponieważ zostało nam jeszcze sporo papieru w rolce, codziennie powstaje jakieś dzieło.
Dziś Oliwier stworzył GŁĘBIĘ OCEANU. Obrazek wykonany farbami jedną z ulubionych technik synka czyli przez odbijanie rożnych kształtów i faktur. Nie trzeba się napracować by powstały ciekawe efekty.

środa, 24 kwietnia 2013

Zaproszenie na TRZEWIKI SZCZĘŚCIA w Teatrze Kamienica.

napisane przez Agnieszka o godzinie 21:06 6 Komentarzy

W lutym mieliśmy przyjemność być z Oliwierem w Teatrze Kamienica na przedstawieniu TRZEWIKI SZCZĘŚCIA. Naszą recenzją przeczytacie TUTAJ.

Jeśli chcecie w najbliższą sobotę (27 kwietnia 2013) wybrać się na spektakl o godzinie 15.00, mamy jedno podwójne zaproszenie dla osoby, która jako pierwsza odpowie w komentarzu na jedno pytanie :)


Kto jest dyrektorem Teatru Kamienica?


Kwiatki z kółek

napisane przez Agnieszka o godzinie 15:20 Podziel się swoją opinią

Nareszcie czuć wiosnę. Choć zanim zagościła na dobre za oknami, zrobiliśmy sobie w domu mały BUKIECIK KWIATÓW Z KÓŁEK. Materiały:

Komunikat

napisane przez Agnieszka o godzinie 13:56 11 Komentarzy

Ostatnio zauważyliście na pewno, że cicho zrobiło się w URWISKOWIE. Należy się Wam odrobina wyjaśnień. 
Otóż przed nami duże zmiany, które już jakiś czas temu się rozpoczęły.

piątek, 19 kwietnia 2013

Deszczowe zabawy

napisane przez Agnieszka o godzinie 21:52 7 Komentarzy

Deszczowa pogoda wiosną to nic nadzwyczajnego. Ponoć w czasie deszczu dzieci się nudzą, ale Oliwier zdecydowanie do nich nie należy. Ostatnio, gdy pogoda nie pozwoliła nam wyjść na spacer,  urządziliśmy sobie DOMOWE ZABAWY DESZCZOWE i nic a nic przy tym nie zmokliśmy.Wiadomo, że dzieciaki uwielbiają skakać w kałużach, ale jest jeszcze dość chłodno. By uniknąć przeziębienia zrobiliśmy sobie całkiem suche kałuże wydarte z gazet.

wtorek, 16 kwietnia 2013

Polowanie na WIOSNĘ

napisane przez Agnieszka o godzinie 09:24 8 Komentarzy

Wreszcie mamy pogodę, która sprzyja spacerom. Idealna pora by urządzić sobie POLOWANIE NA WIOSNĘ.Podczas wiosennych spacerów spróbujcie znaleźć jak najwięcej dowodów na to, że już jest. 

Jeśli macie lupę, zabierzcie ją koniecznie. Przyda się małym odkrywcom przyrody w poszukiwaniu najmniejszych dowodów wiosny.
Pamiętajcie tylko o jednym. NIE ZRYWAJCIE listków, kwiatków czy gałązek. Najlepiej zabrać ze sobą aparat i fotografować każdy napotkany zwiastun wiosny :)

Udanego polowania życzę.

poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Zabawy oddechowe

napisane przez Agnieszka o godzinie 22:45 Podziel się swoją opinią

Podczas ćwiczeń logopedycznych, bardzo ważne są również ćwiczenia oddechowe. Ostatnio bardzo często wykorzystujemy do nich słomki, bibułę i talerz na jajka.


Bibułę zwijamy w kuleczki na tyle duże by nie wciągnąć ich przez słomkę. 


Zadaniem dziecka jest włożenie bibułek w miejsca na jajka.

Następnie przekładamy wszystkie bibułkowe kuleczki do środka talerza. 
Miłej zabawy życzę.


sobota, 13 kwietnia 2013

Spodenki LUPILU

napisane przez Agnieszka o godzinie 13:30 4 Komentarze

Niedawno zostaliśmy zaproszeni do przetestowania nowej linii spodenek marki LUPILU, które mona kupić z sklepach Lidl. Od kilku dni mamy je już w domu a synek znów wcielił się w rolę testera.


Potworne Kręgielki z rolek

napisane przez Agnieszka o godzinie 08:35 2 Komentarze

Z rolek po zużytym papierze toaletowym można zrobić wiele ciekawych rzeczy. My ostatnio zrobiliśmy  KRĘGIELKI - POTWORKI.piątek, 12 kwietnia 2013

Miś Uszatek w Teatrze Kamienica

napisane przez Agnieszka o godzinie 22:10 1 Komentarz


Macie jakieś plany na niedzielę?
Może wybierzecie się do Teatru Kamienica na najnowszy spektakl z cyklu MAŁA KAMIENICA.14 kwietnia br., o godzinie 12:00 w Teatrze Kamienica odbędzie się premiera spektaklu dla dzieci pt. „Miś Uszatek”. Spektakl jest częścią programu „Mała Kamienica” poświęconego najmłodszym widzom.

Tytułowy bohater bajki Czesława Janczarskiego i Zbigniewa Rychlickiego pojawia się w dziecięcym pokoiku jako nowy, bezimienny lokator. Zabawki: Lalka Rózia, Prosiaczek oraz Zajączek wpadają na genialny pomysł by nazwać  niedźwiadka – Misiem Uszatkiem – ze względu na jego oklapnięte uszko.

Początkowo nieśmiały i zagubiony Miś, z czasem staje się ulubieńcem pozostałych pluszaków i nieodłącznym towarzyszem ich wspólnych zabaw. Podczas wyprawy do lasu, którą organizuje Uszatek, mali przyjaciele przeżywają wiele niesamowitych przygód, spotyka ich również pewna niemiła niespodzianka, ale jak to zwykle w bajkach bywa, wszystko kończy się szczęśliwie.

Spektakl „Miś Uszatek” to nie tylko historia małego Misia z klapniętym uszkiem, to również opowieść o przyjaźni, akceptacji i tolerancji. Kolorowa scenografia, kostiumy, nieskomplikowany język literacki oraz prosta, łatwo wpadająca w „uszko” muzyka („Pora na dobranoc” oraz „Jestem sobie mały miś”) przeniosą dzieci do świata bajek, a dorosłych cofną do cudownych czasów własnego dzieciństwa.

Po spektaklu na najmłodszych czekają dodatkowe atrakcje: konkursy oraz możliwość zobaczenia oryginalnego Misia Uszatka występującego w wieczorynkach, który przyjedzie z Muzeum Animacji Se-ma-for w Łodzi.

Produkcja DUART www.taracinska.pl
Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Taracińska- Badura
Kostiumy i scenografia: Katarzyna Adamczyk
Opracowanie muzyczne: Radosław Laddy

Obsada:
Miś Uszatek: Tomasz Błasiak
Lalka Rózia: Katarzyna Taracińska- Badura
Prosiaczek/Ślimak: Bartosz Adamczyk
Zajączek/Kret: Rafał Szałajko


Bajka z Jajem :D

napisane przez Agnieszka o godzinie 10:14 8 Komentarzy

Przed Wielkanocą zaprosiłam Was do stworzenia razem z dziećmi fragment bajki, której to głównym bohaterem było JAJKO. 

Oto efekt naszej zbiorowej pracy.Może jeszcze kiedyś napiszemy coś wspólnie :) 

czwartek, 4 kwietnia 2013

Wiosenne zakładki do książki z patyczków po lodach

napisane przez Agnieszka o godzinie 13:13 12 Komentarzy

Wiosna jakoś nie chce do nas przyjść. Śnieg sypie i sypie ale w naszych sercach i w naszych zabawach już od dawna jest wiosennie i ciepło.
Całkiem niedawno zrobiliśmy ZAKŁADKI DO KSIĄŻEK z patyczków po lodach. 


Materiały:

shareThis