.

1 2 3

czwartek, 28 lutego 2013

Pszczółki

napisane przez Agnieszka o godzinie 09:23 9 Komentarzy

Coraz więcej wiosny się pojawia w naszym domu, Ostatnio zagnieździły się u nas PSZCZOŁY  :P
Oliwier zrobił je z papieru i małych spinaczy, dlatego obsiadły różne kwiatki w naszym domu.


Materiały:

środa, 27 lutego 2013

Zwierzątka Pana Ezopa - PREMIERA

napisane przez Agnieszka o godzinie 13:14 1 Komentarz

3 marca br. o godzinie 12:00 z Teatru Kamienica wyruszy premierowy pociąg wyobraźni, który zabierze Małych Widzów na Olimp do Zwierzątek Pana Ezopa.

Główni bohaterowie: Talia i Ezop zabiorą dzieci w świat starożytnej Grecji i poprzez teatralne oraz warsztatowe działania pomogą najmłodszym poznać bajkowy świat teatru cieni.

Tematem spotkania warsztatowego jest pięć bajek Ezopa: Krab i jego matka, Lis i bocian, Żółw i mysz, Żuraw i paw, Mysz i byk. Przygody zwierzątek Ezop i Talia przedstawią za pomocą teatru cieni, a mali widzowie będą mieli okazję do tego, by zaanimować tytułowych bohaterów.

Nie zabraknie nauki piosenek, tańca i rozmów, dzięki którym najmłodsi dowiedzą się  czym jest spryt, podstęp, jak rozróżnić dobro od zła, jakie mogą być konsekwencje lenistwa i łakomstwa.

Każde spotkanie warsztatowe w ramach TWÓRCZYCH SPOTKAŃ Z WYOBRAŹNIĄ ma charakter edukacyjny i interaktywny, opiera się na dramie pedagogicznej i jest okazją do rozmów z dziećmi na trudne tematy dotyczące wartości. Dzieci rozwijają także  umiejętność nazywania cech charakteru i poznają reguły współżycia z innymi ludźmi.

Występują:
Talia:
Hanna Kochańska (aktorka warszawskiego Teatru Syrena, producentka własnych przedstawień teatralnych, a także trener twórczości dziecięcej i emisji głosu).

Ezop:
Jacek Zawada (aktor warszawskich teatrów: Roma, Syrena, Rampa, wokalista zespołów Zawada Band i Fancy Club, konferansjer, trener twórczości dziecięcej).MAŁA KAMIENICA
BAJKI – TWÓRCZE SPOTKANIA Z WYOBRAŹNIĄ


Mała Kamienica jest autorskim programem kulturalno - edukacyjnym Teatru Kamienica, który skierowany jest do młodych widzów.

Program obejmuje m.in. cykl pt. BAJKI – TWÓRCZE SPOTKANIA Z WYOBRAŹNIĄ, którego głównym założeniem jest przygotowanie dzieci od najmłodszego wieku do rozumienia i odbierania sztuki, edukację kulturalną oraz obyczajową.

Celem zajęć jest zabranie dzieci w podróż przez literaturę dla najmłodszych: od Ezopa, La Fontaine’a, Ignacego Krasickiego, Fredrę, Braci Grimm, Benedykta Hertza, Charelsa Perraulta, Hansa Christiana Andersena, Carla Collodiego, Antoine’a Saint – Ezupery’ego, Tove Janssona, Astrid Lindgren, Johna Ronalda Reuela Tolkiena, Jana Brzechwę, Juliana Tuwima, Janusza Korczaka, Ludwika Jerzego Kerna, Alnana Alexandra Milne, Joannę Kulmowską, Kornela Makuszyńskiego, Michaela Ende’go, Joa René Goscinny i Jeana-Jaczesa Sempé, aż po Joanne Katheleen Rowling. Każde spotkanie poświęcone będzie jednemu autorowi i wybranemu utworowi.

W klasyce twórcy spektaklu skupią się na aspekcie historycznym: epoce powstania dzieła, archaicznym języku, kostiumie, charakteryzacji i fryzurze. Wszystkie te cechy zostaną przedstawione dzieciom w prostej i przystępnej dla dzieci formie – poprzez włączenie do zabawy i dialogu.

W utworach współczesnych motywem przewodnim będzie muzyka, efekty specjalne, ruch sceniczny, łączenie żywego teatru z lalką, czy marionetką oraz projekcjami multimedialnymi.

Każde z zajęć będzie wzbogacone krótką inscenizacją fragmentu utworu, połączoną z nauką piosenki lub interpretacją tekstu przez dzieci (możliwe jest odegranie przez nie krótkiej scenki). W czasie warsztatów aktorzy zwrócą uwagę na tekst utworu oraz jego formę – czy utwór jest wierszowany, czy jest może prozą. Oprócz tego twórcy spektaklu skupią się nad przesłaniem omawianej historii, porozmawiają o emocjach oraz o wywołanych odczuciach.

BAJKI – TWÓRCZE SPOTKANIA Z WYOBRAŹNIĄ mają przede wszystkim charakter edukacyjny i interaktywny, opierają się na dramie pedagogicznej i są okazją do rozmów z dziećmi na trudne tematy dotyczące wartości. Dzieci rozwijają także umiejętności nazywania cech charakteru i poznają reguły współżycia z innymi ludźmi. Każda bajka przemyci również naukę dotyczącą teatru: dzieci dowiedzą się czym jest musical, teatr cieni, teatr lalek, by w przyszłości rozróżniać te gatunki i świadomie odbierać przekaz teatralny.

Po każdym ze spotkań aktorzy pokażą Małym Widzom na czym polega praca w teatrze – każde dziecko będzie miało okazję sprawdzić jak wygląda Teatr od kulis.  

Twórcami projektu są:

Hanna Kochańska (aktorka warszawskiego Teatru Syrena, producentka własnych przedstawień teatralnych, a także trener twórczości dziecięcej i emisji głosu).

Jacek Zawada (aktor warszawskich teatrów: Roma, Syrena, Rampa, wokalista zespołów Zawada Band i Fancy Club, konferansjer, trener twórczości dziecięcej).

Serdecznie zapraszamy !!!wtorek, 26 lutego 2013

Wiosenne kolorowanki

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:03 1 Komentarz

Wiosna już tuż tuż.
Przygotowałam więc mały pakiecik kolorowanek zadanek i kartę ze szlaczkami na tę porę roku.

Ryżowy krokus

napisane przez Agnieszka o godzinie 21:14 2 Komentarze

Pozostając w temacie kolorowego ryżu, który ostatnio przeżywa u nas renesans, pokażę dziś jak powstawał OBRAZEK Z KROKUSEM. 

Kiedyś już robiliśmy podobne obrazki, ale teraz

Farbowanie ryżu i makaronu - sposób nr 2

napisane przez Agnieszka o godzinie 09:00 7 Komentarzy

Jakieś dwa lata temu pokazywałam jak robiliśmy kolorowy ryż. Niedawno Mama Bliźniaków przypomniała mi o tej zabawie i pokazała całkiem nowy sposób z użyciem alkoholu. Musiałam spróbować.Do miseczek wrzuciliśmy po torebce ryżu, dodaliśmy szczyptę barwnika spożywczego a następnie

poniedziałek, 25 lutego 2013

Czytanki - naklejanki

napisane przez Agnieszka o godzinie 22:11 8 Komentarzy

Synek chory i choć dziś już trochę podziałaliśmy, zapraszam chwilowo na kolejny post archiwalny o zabawach z czytaniem. Gdy Oliwier uczył się jeszcze czytać globalnie, miał fazę na naklejki. Bardzo je lubił jak zresztą większość dzieci w wieku 2-3 lata. Wykorzystywałam to często w naszych zabawach. Między innymi tak poznawał kształty, części ciała, kolory...

Rysowałam dla niego duże obrazki, przygotowywałam naklejki z napisami i zapraszałam do zabawy :D

Pierwsze zwiastuny wiosny ... czyli KROKUSY Z BIBUŁY - fotoinstruktaż krok po kroku

napisane przez Agnieszka o godzinie 13:02 20 Komentarzy

Synek leży plackiem przykuty do łóżka przez chorobę a ja w międzyczasie robię pierwsze wiosenne dekoracje czyli KROKUSY Z BIBUŁY. Wbrew pozorom, ich wykonanie nie jest wcale trudne. Wymaga jedynie trochę cierpliwości. 

Przygotowałam mały fotoinstruktaż by pokazać jeden ze sposobów  jak można zrobić KROKUSY Z BIBUŁY.

sobota, 23 lutego 2013

Bajka AUTA 3 ... czyli książeczka domowej roboty

napisane przez Agnieszka o godzinie 15:03 3 Komentarze

Synek od jakiegoś czasu jest małym automaniakiem. Dlatego też, jeszcze przed chorobą, zaproponowałam Oliwierowi, by wymyślić nowe przygody Zygzaka. 
I tak w dwa dni powstała najnowsza książka autorstwa Oliwiera AUTA 3 :)


Ilustracje wykonał Oliwier samodzielnie techniką

piątek, 22 lutego 2013

Jak przetrwać ospę wietrzną ?

napisane przez Agnieszka o godzinie 15:26 37 Komentarzy

No i dopadło Oliwiera :/ Dziś rano pojawiły się pierwsze krostki, tak więc najbliższy tydzień (albo dłużej) mamy już zaplanowany na siedzenie w domu. 


I tu mam pytanie do Was.
Czy Wasze dzieci chorowały już na ospę ?

Jeśli tak to jak ją przechodziły? Mocno je wysypało? 

No i najważniejsze pytanie. Jak radzić sobie z dokuczliwym swędzeniem ?

czwartek, 21 lutego 2013

KOLOROWANKI PERSONALIZOWANE

napisane przez Agnieszka o godzinie 22:33 6 Komentarzy

Zapowiadałam na dziś jeszcze jedną niespodziankę. W końcu dziś 21 dzień miesiąca czyli dzień niespodzianek i dobrych wieści w URWISKOWIE. Dlatego też nieśmiało ale właśnie dziś chcę się  pochwalić, że uruchamiam sklepik z PERSONALIZOWANYMI KOLOROWANKAMI i ZADANIAMI dla dzieci.Pomysł na nie zrodził się

Wyniki lutowej rozdawajki :D

napisane przez Agnieszka o godzinie 20:40 3 Komentarze

Dziś 21 czyli dzień losowania CAŁOROCZNEJ  ROZDAWAJKI.W lutym na Facebooku grafika konkursowa została udostępniona 134 razy. Wirtualna maszyna losująca wylosowała numer 119 co wskazuje, że jedna książka powędruje do pani Alicji Grodzkiej.


Natomiast spośród blogerów musieliśmy losować kilka razy ponieważ trzy pierwsze losowania wyłoniły osoby, które nie spełniały warunków uczestnictwa w rozdawajce, czyli nie miały u siebie na blogu udostępnionej grafiki konkursowej. 
W trzecim losowaniu padł numerek 22 czyli druga książka wędruje do aeljot .

Zwycięzców prosimy by podać w jakim wieku są dzieci i ewentualnie jakie mają zainteresowania, by jak najlepiej dobrać tematykę książeczek. Jeśli wolelibyście poradnik dla rodziców również proszę napisać taką sugestię na adres urwiskowo@tlen.pl 

Zwycięzcom gratulujemy i przypominamy że jutro na facebooku udostępnimy grafikę marcowej rozdawajki  a blogerzy wciąż mogą zgłaszać się w poście TUTAJ.

To jeszcze jednak nie koniec niespodzianek na dziś :D 
Jeśli jeszcze nie idziecie spać, zajrzyjcie jeszcze do URWOSKOWA na późną niespodziankę.


Dopasowywanki słowno-obrazkowe

napisane przez Agnieszka o godzinie 17:01 2 Komentarze

Tak jak obiecałam sięgnęłam do archiwum i wygrzebałam kilka zdjęć i filmików z początków naszej przygody z czytaniem. Ogólnie o metodach nauki czytania jakie stosowaliśmy pisałam TUTAJ. Teraz chciałam pokazać kilka zabaw, które Oliwier uwielbiał.Dopasowywanki były pierwszymi zabawami z czytaniem. Gdy już Oliwier znał kilka słów, wydrukowałam mu obrazki i jego zadaniem było dopasowanie napisu do obrazka. 

Na początku dopasowywał o 3-4 słowa do 3-4 obrazków. Na filmiku wersja już bardziej zaawansowana.

Konkurs pełen miłości z Wydawnictwem BIS - przedłużenie terminu

napisane przez Agnieszka o godzinie 16:00 1 Komentarz

Kilka osób napisało do nas z prośbą o wydłużenie terminu ponieważ dzieciaczki nie zdążyły dokończyć swoich prac. A zatem PRZEDŁUŻAMY termin nadsyłania zgłoszeń konkursowych o tydzień czyli do 28 lutego 2013.


Płyta ŁOBUZIAKÓW i WARSZTATY MUZYCZNE w super cenie

napisane przez Agnieszka o godzinie 14:09 Podziel się swoją opinią

Pamiętacie płytę "WSZYSTKIE ŁOBUZIAKI MAJĄ COŚ DO POWIEDZENIA", którą to Urwiskowo objęło patronatem medialnym. 
Już teraz możecie kupić zestaw (płytę oraz warsztaty muzyczne w Tarnowie lub Katowicach) w wyjątkowo niskiej cenie za jedyne 19zł na stronie GRUPER.PL


Kupujcie szybko bo do końca promocji zostało kilka godzin :)środa, 20 lutego 2013

Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki.

napisane przez Agnieszka o godzinie 21:48 11 Komentarzy

Kilka dni temu, po obiedzie, na którym serwowana była ryba z ziemniaczkami oraz warzywa na parze, synek poruszył bardzo ważny temat. Zaczął wypytywać się o witaminki. Wiedział już wcześniej, że jest ich dużo w owocach i warzywach a także w rybie ale tym razem chciał zgłębić temat. Pytał konkretnie jakie witaminy są w marchewce, groszku, i rybie oraz do czego one są nam potrzebne. 
Przyznam, że średnio byłam do tematu przygotowana i na część pytań nie umiałam odpowiedzieć. Sięgnęliśmy wtedy do internetu w poszukiwaniu odpowiednich informacji.
Przy kolejnym posiłku temat powrócił i znowu trzeba było szukać pomocy w sieci. By zaspokoić ciekawość synka spytałam czy chce się pouczyć trochę o witaminkach. Oczy rozbłysły a w odpowiedzi usłyszałam bardzo entuzjastyczne TAAAAK!


Tak narodził się pomysł naszej DOMOWEJ PODRĘCZNEJ ENCYKLOPEDII WITAMIN. 

wtorek, 19 lutego 2013

Jak zrobić koszyk z papierowej wikliny krok po kroku

napisane przez Agnieszka o godzinie 22:37 31 Komentarzy

Co prawda na dziś planowałam inny post, ale ponieważ już kilkakrotnie prosiliście mnie bym pokazała jak krok po kroku zrobić KOSZYK Z PAPIEROWEJ WIKLINY i dziś dostałam maile kolejne dwie prośby, sięgnęłam do archiwalnych fotek by przygotować tutorial.


Tu pokażę jak zrobić koszyk z uchem, ale w identyczny sposób można zrobić okrągły koszyczek / miseczkę bez ucha. Jest prostsza bo brzeg wykańczamy dookoła bez pozostawiania rurek do zrobienia ucha.

poniedziałek, 18 lutego 2013

Eksperyment ze styropianem

napisane przez Agnieszka o godzinie 21:18 2 Komentarze

Co prawda dopiero druga połowa lutego, ale nam chce się już wiosny (zwłaszcza mi). Zgarnęliśmy dziś wszystkie pozostałe styropianowe zimowe ozdoby i zamiast je wyrzucać zrobiliśmy sobie mały eksperyment.Oprócz styropianu potrzebowaliśmy jeszcze

niedziela, 17 lutego 2013

Chevrolet DeLux ... czyli samochód z pudełka

napisane przez Agnieszka o godzinie 11:01 12 Komentarzy

Wczoraj pokazałam jak zrobiliśmy auto z butelki a dziś będzie trochę większa wersja zrobiona z pudełka. Synek już od kilku miesięcy mówi, że jak będzie dorosły to będzie miał srebrnego Chevroleta. Wiele nie trzeba było by nie czekał tak długo.By zrobić takie kartonowe auto użyliśmy:

sobota, 16 lutego 2013

Wyścigówka z butelki

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:03 5 Komentarzy

Kiedyś robiliśmy telefony ze wszystkiego co się dało. Teraz robimy samochody. Oto jedno z naszych recyklingowych aut. WYŚCIGÓWKA Z BUTELKI po płynie do płukania tkanin.Materiały:

Muszle z perłą

napisane przez Agnieszka o godzinie 08:31 7 Komentarzy

Tym razem coś na słodko czyli CIASTECZKA Z BITĄ ŚMIETANĄ. Ale nie są to takie zwykłe ciasteczka, tylko MUSZELKI Z PERŁĄ.

Składniki na ciasteczka :
 • 125g miękkiego masła
 • 200g cukru
 • ubite jejko
 • 350g mąki pszennej
 • łyżeczka sody oczyszczonej
 • 1/2 łyżeczki soli
 • 225ml maślanki
 • 1-2 łyżki gorącej wody

Masło miksujemy z cukrem na puszystą masę i dodajemy ubite jajko, Mieszamy w osobnej misce przesianą mąkę z sodą i partiami dodajemy do miski masłem z masłem, jakiem i cukrem, mieszając za każdym razem na gładką masę. Dodajemy maślankę i ubijamy z pozostałymi składnikami. Jeśli masa jest za gęsta dodajemy łyżkę lub dwie gorącej ale nie wrzącej wody.
 

Masę nakładamy do blaszki  z foremkami w kształcie muszelek wysmarowanej masłem i wkładamy do piekarnika nagrzanego do temperatury 180 st.C. Pieczemy 10-15 minut. 
Gdy upieką się na złoty kolor, wyjmujemy je z piekarnika a gdy ostygną przekładamy bitą śmietaną. 

Składniki na bitą śmietanę:
 • śmietana 30%
 • łyżka cukru
 • łyżka soku z cytryny
 • cukrowe perełki do dekoracji
Śmietanę ubijamy aż będzie sztywna, a na koniec stopniowo, ciągle mieszając dodajemy cukier i sok z cytryny. Ostudzone ciasteczka nadziewamy bitą śmietaną  i każde z nich dekorujemy perełką z cukru.

Smacznego !


czwartek, 14 lutego 2013

Nakrapiane serce

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:59 6 Komentarzy

Co prawda już po Walentynkach, ale ponieważ w ciągu dnia nie miałam kiedy pisać, teraz nadgonię synkowe działania walentynkowe. Jedną z ostatnich kart walentynkowych w tym roku Oliwier wykonał TECHNIKĄ MALOWANIA PATYCZKIEM DO USZU.

MagWords - wyniki konkursu.

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:08 6 Komentarzy

KONKURS Z MAGWORDS W URWISKOWIE  ZA SOBĄ JUŻ MAMY
I NA KOLEJNY WKRÓTCE ZAPRASZAMY
WSZYSCY SIĘ ŚWIETNIE "SPISALI"
I W PODJĘCIU DECYZJI  NIEŹLE NAM W GŁOWACH NAMIESZALI

Wyłonić zwycięzców było niesamowicie trudno, najchętniej wszystkich byśmy nagrodzili, ale zasady to zasady. Wszyscy bardzo się zaangażowali i popisali się niesamowitą  kreatywnością, było nam bardzo miło czytać.

No cóż, zwycięzcą zostaje  JUSTUSS :)  oraz UNKNOWN.
Zwycięzców prosimy o przekazanie adresu do wysyłki na mali urwiskowo@tlen.pl

Jednak to jeszcze nie wszystko!!!Ponieważ Wszyscy byli NIESAMOWICI możemy zaproponować uczestnikom konkursu

 40% rabatu na wszystkie produkty MAGWORDS. 

Takiego rabatu nigdy nikomu nie proponowaliśmy, ale jesteśmy pod dużym wrażeniem zaangażowania i kreatywności.


Zamówienia z rabatem konkursowym proszę kierować bezpośrednio na adres biuro@prolexia.pl. Będą udzielane na hasło "URWISKOWO" . Proszę podać również login z którego było zgłoszenie konkursowe, ewentualnie imię, nazwisko i mail.

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w konkursie.KONKURS pełen miłości z wydawnictwem BIS

napisane przez Agnieszka o godzinie 21:32 3 Komentarze

Z okazji Walentynek mamy dla Was KONKURS PEŁEN MIŁOŚCI organizowany razem z Wydawnictwem BIS. Nagrodą będzie książka "Niezapominajek", która opowiada o niezwykłej miłości. Mamy dla Was trzy takie książeczki.


środa, 13 lutego 2013

Zakręcone serduszka z papieru - walentynkowa dekoracja

napisane przez Agnieszka o godzinie 09:06 5 Komentarzy

By wykonać prostą walentynkową dekorację, którą może ozdobić kwiatek lub coś słodkiego, wystarczy pasek czerwonego papieru i patyczek do szaszłyka (wykałaczka). 

wtorek, 12 lutego 2013

Grafomotoryka z sercem ... czyli walentynkowe szlaczki

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:12 3 Komentarze

Serce i serduszka są wszędzie w koło z okazji zbliżających się Walentynek. Oliwier chciał narysować sam serduszko na jednym z obrazków, ale jakoś mu nie wychodziło. Przygotowałam dla niego kilka kart pracy, które pomogły mu sprawnie opanować rysowanie serc. Najpierw było kreślenie szlaczków i wzoru serca  po śladzie.

Łańcuch miłości

napisane przez Agnieszka o godzinie 14:01 Podziel się swoją opinią

W ubiegłym roku mieliśmy dekorację Walentynkowa zrobioną z magnesów do podpięcia firanek. W tym roku Oliwier sam wykonał ŁAŃCUCH Z SERDUSZEK, który teraz zdobi jego pokój.Materiały:
 • czerwony blok techniczny
 • klej lub zszywacz 
 • nożyczki
Papier tniemy na paski.Dwa paski sklejamy na jednym z końców a następnie odginamy je tworząc kształt serca i sklejamy drugi koniec.Do szpiczastego końca serduszka doklejamy kolejne dwa paski i czynności powtarzamy tak długo aż powstanie łańcuch.Gdy jest gotowy, można udekorować nim okno lub inne miejsce.A Wy robicie jakieś Walentynkowe dekoracje?


Walentynkowe kolorowanki z sercem - część II

napisane przez Agnieszka o godzinie 09:00 2 Komentarze

Po pierwszej części Walentynkowych kolorowanek przyszła pora na drugą. Tym razem seria SERDUSZEK DO POKOLOROWANIA. To kolejny gotowy zestaw kolorowanek do wydruku. Wystarczy kliknąć, zapisać i wydrukować.


poniedziałek, 11 lutego 2013

Tomek gotuje - BLOG TYGODNIA

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:43 4 Komentarze

Ponoć mężczyźni są najlepszymi kucharzami. Przeglądając blog TOMEK GOTUJE, który dziś chcemy wyróżnić będziecie się mogli przekonać, że w tym stwierdzeniu jest wiele prawdy. Potrawy, które Tomek proponuje są bardzo pomysłowe i niesamowicie apetyczne. W dodatku podane w przepiękny sposób, świetnie zilustrowane i opisane.


Poniżej jedynie kilka z proponowanych przez Tomka potraw. Na blogu znajdziecie ich o wiele więcej.

niedziela, 10 lutego 2013

TRZEWIKI SZCZĘŚCIA - Bajki - twórcze spotkania z wyobraźnią.

napisane przez Agnieszka o godzinie 21:01 6 Komentarzy

Niedawno wspominałam o niezwykłych warsztatach teatralnych "Bajki - twórcze spotkania z wyobraźnią", które odbywają się w teatrze Kamienica. W cyklu prezentowane są dwa przedstawienia' pierwsze "Zwierzątka Pana Ezopa" i drugie "Trzewiki szczęścia".
W tych drugich mieliśmy przyjemność uczestniczyć.


Warsztaty są faktycznie niezwykłe. Zaczyna się od krótkiego przedstawienia, w którym już dzieci uczestniczą odpowiadając na pytania i pomagając aktorom. Chwilę potem już wszyscy siedzą pod sceną a nawet na niej i czynnie uczestniczą w spektaklu. 

Ponieważ podczas spektaklu nie można robić zdjęć, fotki poniżej pochodzą ze strony teatru. Nasze zrobione były po przedstawieniu.

Przed dziećmi nie lada zadanie. Pomagają Szewczykowi Felkowi sprawić by Królewna Lala znów była szczęśliwa. Nie jest to jednak proste zadanie. W końcu Królewna Lala ma wszystko. Wspaniałe zabawki, miękkie poduchy i pościel z Hello Kitty :) Wciąż jednak jest strasznie smutna a z tej rozpaczy często zapada w sen.

Co sprawi, że na buzię Królewny Lali powróci uśmiech? Dowiecie się wybierając się na przedstawienie.

Oliwier był zachwycony. Gdy tylko Szewczyk Felek zawołał dzieci pod scenę, poleciał od razu i staną na samym początku. Tańczył, śpiewał i bardzo starał się, jak i inne maluchy, pocieszyć Lalę. Widać było, że wszystkie dzieci chętnie brały udział w różnych aktywnościach i jedno przez drugie rwały się na scenę. 

Dzięki temu, że nie trzeba było grzecznie siedzieć i być biernym obserwatorem, dzieciaki nie mogły się nudzić nawet przez chwilę. Wręcz przeciwnie. Zamiast nudnego siedzenia było tańczenie, śpiewanie i nawet pokrzyczeć można było. Rzadko można sobie na to pozwolić w teatrze :D

Nie tylko dzieci były wyciągane na scenę. Wielki ukłon dla pana, który rewelacyjnie wykonał taniec "Shake Your Pupka" ;P 

Dodam jeszcze, że samo przedstawienie to jeszcze nie wszystko. Gdy już zgasły światła reflektorów (tylko na chwilkę), można było poznać tajemnice teatru od kulis. Można było sprawdzić jak działa mikroport, odsłuch, a także zapytać pana akustyka jak się pracuje i czy ma świecącą syrenkę ;P Było też testowanie efektów dźwiękowych takich jak echo i jaskinia. A na koniec można było zrobić sobie zdjęcie z Królewną Lalą czyli Hanną Kochańską oraz Szewczykiem Felkiem czyli Jackiem Zawadą


Jeśli zatem chcecie zapewnić swoim dzieciom TWÓRCZE SPOTKANIA Z WYOBRAŹNIĄ,  zapraszamy na przedstawienia 
"Trzewiki szczęścia" oraz "Zwierzątka Pana Ezopa".

Dla osoby która jako pierwsza odpowie na pytanie, w jakim teatrze grane są te przedstawienia, mamy podwójne zaproszenie na wybrany lutowy spektakl. 

17 lutego 12:00 - "Zwierzątka Pana Ezopa"
25 lutego 10:00 - "Trzewiki szczęścia"
26 lutego 10:00 - 
"Zwierzątka Pana Ezopa"shareThis