.

1 2 3

środa, 27 listopada 2013

Ptaki... czyli puzzle ze zdjęć i zagadki

napisane przez Agnieszka o godzinie 22:08 3 Komentarze

Spora była przerwa w nadawaniu ale nie będę na razie wracać do tego co robiliśmy wcześniej czyli do tematów związanych z Halloween i Dniem Niepodległości. Zostawię sobie te materiały na przyszły rok ;P


Obecnie staram się Oliwiera przybliżyć trochę do natury bo mania samochodów tak go owładnęła, że najchętniej uczyłby się i bawił tylko tym co z transportem jest związane. No ale przecież nie tylko auta są na świecie :D


Naszą wyprawę do świata ptaków rozpoczęliśmy od zagadki.

Pukają do okienka
i proszą o ziarenka.
O ziarenka, okruszynki,
bo są głodne, podczas zimy. 

Oczywiście odpowiedź to PTAKI i Gdy tylko udało się rozwiązać to zadanie przeszliśmy do układania puzzli. 
Zrobiłam je z trzech zdjęć znalezionych w internecie i wydrukowanych a następnie pociętych na kawałki. Oliwier dostał zmieszane trzy układanki i musiał najpierw posegregować je a następnie ułożyć.

Gdy obrazki były ułożone odczytałam Oliwierkowi kolejne trzy zagadki a zadaniem synka było odgadnięcie zagadki i wskazanie właściwego obrazka.

To ptak z zimowej krainy
zjada korale jarzębiny,
a jego głodny brzuszek
okrywa czerwony puszek. (gil)


Po modrzewiu te ptaszki fruwają
na skórce słoninki,
pięknie się bujają. (sikorka)


Mały szary ptaszek
puka do okienka
i prosi o ziarenka. (wróbel)


Na koniec wszystkie układanki zostały przyklejone do arkuszy kolorowego papieru.
Jednak puzzle to był dopiero początek naszej przygody w świecie ptaków. Poszperałam po różnych książkach i znalazłam kilka kart pracy i zadań związanych z tematem, które podsunęłam synkowi.


Ponieważ uzbierałam tego całkiem sporo z gotowych materiałów, przygotowałam tylko jedno zadanie, które było zapowiedzią tego co mieliśmy robić w następnej kolejności.Jak zrobić drewniany karmnik dla ptaków już kiedyś pisałam TUTAJ. Jutro natomiast pokażę co zmajstrowaliśmy tym razem.

A Wy dokarmiacie ptaki???3 komentarze :

shareThis