.

1 2 3

wtorek, 10 września 2013

Tajemnice pani Holly

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:45 1 Komentarz

Wakacje za nami.

Przyznam, że w letnie miesiące pogoda nas rozpieszczała i nie wiele czasu pozostawała na lekturę książek. Teraz na pewno wszystko nadrobimy tym bardziej, że świeża dostawa z Polski do nas dotarła a także mam kilka angielskich pozycji wartych uwagi.

Nie zapomnieliśmy jednak o książkach, co to to nie. Co wieczór była lektura do poduszki i czasami nawet z rana. Naszym wakacyjnym hitem stały się KRIMINAŁY.  "Tajemnice pani Holly" to jeden z ulubionych mini kryminałów Oliwiera, dlatego przeczytaliśmy go kilka razy tego lata.


Razem z rodzeństwem, Dianą i Antosiem, poznaliśmy ich bardzo tajemniczą sąsiadkę, która zamieszkała w strasznym dworze, tuż obok ich domu. Pani Holly jest bardzo oryginalną osobą i od razu wydaje się dzieciom podejrzana. To na pewno CZAROWNICA, skoro całe dnie spędza w swojej kuchni, coś gotuje i sporządza dziwaczne mikstury. Dzieci postanawiają ujawnić jej tajemnice i ratować swoją mamę przed atakiem złej czarownicy.


Z rozdziału na rozdział napięcie rośnie, sprawia to, że niezwykle trudno oderwać się od lektury. Książka przesiąknięta jest przygodą, tajemnicą, sekretami i zagadkami a to ostatnio najbardziej pasjonuje mojego synka. 

Wszystko napisane prostym i przejrzystym językiem. Książka podzielona jest na zwięzłe rozdziały dzięki czemu całość jest klarowna i bardzo dobrze się czyta. 


W książce znajduje się również sporo ciekawych ilustracji, które idealnie uzupełniają treść i świetnie wpasowują się w nastrój kryminału.


Książka polecana jest dla dzieci od 5 lat ( do czytania na głos przez rodziców) oraz do samodzielnego czytania od 7 lat. Oli j
uż sobie sam z nią radzi dzięki większej i czytelnej czcionce.Podsumowując, jest to idealna książka nie tylko na wakacje, ale na każdą porę roku. Dzieci, które kochają przygody i zagadki nie będą się mogły od niej oderwać. Rodzice przypomną sobie natomiast jak niesamowita potrafi być dziecięca wyobraźnia.


WydawnictwoWYDAWNICTWO BIS
autor Nadine Walter
data wydania 2013
format12,5 x 17,50 cm
ilość stron96
oprawamiękka
cena (TUTAJ)17,50zł
Nasza ocena

Serdecznie polecam !1 komentarz :

  1. u nas etap książek , mam wrażenie, minął bezpowrotnie, co mnie wprost przeraża i smuci.. Mikula ... woli zdecydowanie opowieści dziwnej treści czyt. telewizyjna wersja Świnki Peppy, natomiast Filippe.. cóż no.. u Niego na książeczki pewnie jeszcze przyjdzie czas.. zapraszamy do nas http://zawodkobieta.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

shareThis