.

1 2 3

sobota, 28 września 2013

Matematyczne puzzle - dodawanie do 10

napisane przez Agnieszka o godzinie 22:35 Podziel się swoją opinią

W szkole ostatnio Oliwier "przerabia" dodawanie do 10 a dokładnie dodawanie takich cyfr, które w sumie dają 10. Przygotowałam mu kilka zabaw by poćwiczyć w domu. I choć to dla niego proste zadanka i tak sprawiły mu sporo radości. 
Najpierw przygotowałam UKŁADANKĘ. Puzzle, które łączą się ze sobą parami a suma cyfr która na nich widnieje daje liczbę 10.


Dla ułatwienia wydrukowałam puzzle w kolorze.Chodziło o to by Oliwier poznał zasadę, że są takie pary cyfr, które tworzą ten sam wynik, niezależnie od tego czy większa liczba jest pierwsza czy druga.

Oliwierowi tak się spodobała układanka, że wymyślił dodatkowo własną wersję zabawy. Odwrócił puzzle cyframi do spodu i szukał właściwych par - jak w klasycznym memo :DUzupełnieniem zabawy puzzlami, była puzzelkowa karta pracy z dodawaniem do 10.


Oliwier najpierw wykonała działania i wpisał odpowiedzi ołówkiem a następnie wkleił odpowiednie puzzle we właściwe miejsca.Zarówno nasze puzzle do układania jak i kartę pracy możecie pobrać sobie i wydrukować w wersji kolorowej i czarno-białej i poćwiczyć dodawanie do 10 w domu  :)Mamy jeszcze matematyczne domino, ale o nim napiszę następnym razem. Będzie również wersja do pobrania dla chętnych.
0 komentarze :

Prześlij komentarz

shareThis