.

1 2 3

sobota, 24 sierpnia 2013

Poszukiwacze skarbów

napisane przez Agnieszka o godzinie 18:00 2 Komentarze

Przygoda, tajemnica, skarby... dzieciaki to uwielbiają. Zabawa w POSZUKIWACZY SKARBÓW jest świetna zarówno na piękne letnie dni jak również gdy pogoda nie dopisuje. My urządziliśmy sobie zabawę w ogrodzie. Oczywiście do poszukiwania skarbów jest niezbędna MAPA. Na zwykłej kartce narysowałam markerem schemat naszego ogrodu. By było ciekawiej specjalnie "postarzyliśmy" papier, na którym była wykonana.  
Pognietliśmy go i opaliliśmy brzegi a kolor zmieniliśmy przy użyciu mokrej torebki od herbaty.Gdy mapa wyschła, pozostało jedynie ukryć skarby ( u nas pięć) i zaznaczyć miejsca ich ukrycia. Skarbem może być wszystko. U nas były dwa srebrne kamienie, dwa złote i mała paczuszka żelków :)Tak przygotowaną mapę wręczamy młodemu poszukiwaczowi przygód a jego zadaniem oczywiście jest odnaleźć wszystkie ukryte przedmioty.Jeśli to pierwsze spotkanie dziecka z mapą, dobrze jest wytłumaczyć na czym polega jej czytanie. W końcu inaczej młody poszukiwacz widzi przedmioty a inaczej wygląda ich schemat widziany z góry. 

Oliwier poradził sobie w mig z zadaniem i było mu mało więc na tej samej mapie zaznaczyłam nowe miejsca i w nich po raz kolejny ukryłam te same skarby.
Potem zamieniliśmy się rolami. Oliwier zaznaczył na mapie miejsca gdzie ukrył skarby a ja miałam ich szukać.


Zabawa świetnie rozwija wyobraźnię przestrzenną i uczy orientacji w terenie. Najważniejsze jest jednak to, że dziecko wspaniale się przy tym bawi. 

Jeśli nie macie ogrodu lub pogoda nie dopisuje, można skarby ukryć w mieszkaniu i to jego plan narysować :D 2 komentarze :

  1. Rewelacyjny sposób na zabawę dla całej rodziny.

    OdpowiedzUsuń
  2. Swietny pomysl! Jaka rewelacyjna mapa, bardzo mi sie podoba.

    OdpowiedzUsuń

shareThis