.

1 2 3

czwartek, 1 sierpnia 2013

Moto świat - puzzle i gra w jednym

napisane przez Agnieszka o godzinie 10:34 1 Komentarz

Dziś coś dla małych fanów motoryzacji i transportu wszelakiego czyli MOTO ŚWIAT - puzzle i gra w jednym firmy MAXIMPrzyznam, że pierwszy raz się spotkałam z podobnym rozwiązaniem, by najpierw trzeba było sobie planszę ułożyć a dopiero potem grać. Świetny pomysł, bo już od samego początku angażuje i uczy dzieci. Świetnie rozwija koordynację wzrokowo ruchową i koncentracje.


Układanie zaczynamy od środkowego elementu ze strzałką a następnie dopasowujemy kolejne segmenty z różnych dziedzin transportu. 
Gdy plansza jest gotowa, przystępujemy do gry. 
Sposobów  jest kilka.

Wariant dla samotnika ... po ułożeniu puzzli kontynuujemy układanie elementów dookoła planszy.

Wariant dla początkujących... układamy małe puzzelki obrazkami do góry, na przemian kręcimy strzałką i wśród kartoników znajdujemy ten, który będzie pasował to trójkąta wskazanego przez strzałkę. Świetnie ćwiczy spostrzegawczość.

Wariant dla zaawansowanych ... układamy kartoniki obrazkami do dołu i dalej postępujemy tak jak w wariancie dla początkujących z tym, że jeśli odkryjemy puzzel, który nie pasuje do wylosowanej grupy, odkładamy go i kolejny gracz kręci strzałką. Świetnie rozwija pamięć. 

Można również wrzucić wszystkie kartoniki do koreczka lub pudełka, kręcimy strzałką i losujemy. Jeśli pasuje, kręcimy dalej, jeśli nie , układamy wylosowany kartonik przed sobą i następna osoba kręci strzałką. 

My graliśmy na wszystkie te sposoby i zabawy było co nie miara.

Wspomnieć jeszcze należy, że jakość wykonania puzzli-gry jest bardzo dobra. Kartoniki są grube, Nie łamią się i nie wyginają. Nawet gdy Oliwier stanął na planszy nic się nie stało. 

Gra spełnia wszystkie wymagania zarówno moje jak i synka ponieważ jest idealnym połączeniem zabawy i nauki.

Jest idealna dla dzieci w wieku 4-7 lat.

Wielką zaletą jet również cena ponieważ kosztuje 26,50zł. 

Dlatego nie pozostaje mi nic innego jak serdecznie polecić grę.
1 komentarz :

  1. Brzmi ciekawie i jest w przystępnej cenie:) Od zawsze sobie cenimy gry planszowe. Są dobrym sposobem na rozwinięcie umiejętności dziecka jak i nawiązanie z nimi jeszcze bardziej trwałej relacji :)

    Pozdrawiamy i zapraszamy do nas :)

    OdpowiedzUsuń

shareThis