.

1 2 3

wtorek, 23 lipca 2013

O Doboszu drewnianym ludku, który mieszkał w ogródku

napisane przez Agnieszka o godzinie 11:01 Podziel się swoją opinią

Dawno nie pisałam o książkach. Wakacje w pełni, piękna pogoda, ale na książki zawsze znajdujemy czas. Ostatnio mam kilka nowych lektur, których recenzjami chciałam się podzielić.Dobosz jest głównym bohaterem książki autorstwa Iwonny Buczkowskiej. Poznajemy go w piękny letni dzień. Nie wiadomo kiedy, nie wiadomo skąd pojawił się na klombie przed domem. 
Tak dzień po dniu, Dobosz podziwia świat, poznaje go i "rozmawia" z Panem Nono aż nadchodzi jesień. 

Wtedy to dopiero zaczynają się przygody Dobosza. W komórce, do której został schowany, razem z innymi jej mieszkańcami uczy się co to przyjaźń, troska o drugą osobę i pomoc w potrzebie. Choć na początku czuł się samotny w nowym ciemnym miejscu okazało się, że właśnie tam zdobywa prawdziwych przyjaciół. Jesień i zima nie były łatwe dla dobosza, ale gdy na dworze słonko zaczęło mocniej przygrzewać wiosennymi promieniami, Dobosz znał już moc dobrego uczynku a jego drewniany kubraczek nosił bardzo cenne "ślady przyjaźni".

Dzieci podczas lektury również uczą się współodczuwania i rozumienia innych. 


Pełna empatii książka urzekła nie tylko mnie ale przede wszystkim Oliwiera. Z niecierpliwością czekał co wieczór aż przeczytam mu kilka kolejnych rozdziałów. Chciał nawet by w naszym ogrodzie zamieszkał Dobosz. Penie nawet podobnego zrobimy, gdy tylko w ręce wpadnie nam jakiś pieniek :D

Świetnym dopełnieniem bardzo mądrej treści, są śliczne ilustracje Aleksandry Kucharskiej-Cybych.

Historię Dobosza czyta się z wielką przyjemnością. Jest to jedna z tych książek, do których chętnie się wraca. Jestem pewna, że i Wam się spodoba jeśli tylko po nią sięgniecie.

WydawnictwoWYDAWNICTWO BIS
autor Iwonna Buczkowska
data wydania 2013
format16,5 x 23,5
ilość stron128
oprawatwarda
cena (TUTAJ)26,00zł
Nasza ocena

Polecam serdecznie!


0 komentarze :

Prześlij komentarz

shareThis