.

1 2 3

wtorek, 2 lipca 2013

Musująca lodowa kreda chodnikowa :D

napisane przez Agnieszka o godzinie 10:30 4 Komentarze

U nas wciąż na topie kreda chodnikowa własnoręcznej produkcji. Tym razem posunęliśmy się jednak krok dalej i zrobiliśmy MUSUJĄCĄ KREDĘ.
Wykonanie jest banalnie proste i bardzo podobne do wersji podstawowej. Domyślacie się o jaki tajemniczy składnik musieliśmy wzbogacić kredę?

Składniki:
 • mąka ziemniaczana
 • barwniki spożywcze
 • soda oczyszczona
 • woda
Podobnie jak w wersji podstawowej, do szklanki wsypujemy mąkę i barwnik a dodatkowo dodajemy około 1-2 łyżeczki sody. Całość mieszamy z niewielką ilością wody i przelewamy do foremek.
Jeśli nie macie barwników spożywczych, można najpierw zabarwić wodę krepiną ( TU znajdziecie przepis) a następnie kolorową wodę dodać do mąki i sody. 

Po zamrożeniu kostki podstawowej wersji LODOWEJ KREDY od tej MUSUJĄCEJ niczym się nie różnią. Kreda zachowuje się tak samo. Można niż rysować i pisać a po dłuższej chwili zaczyna się rozpuszczać.Sztuczka z bąbelkami polega na tym, by skropić kredę wodą z octem lub sokiem z cytryny :) Zabawa zaczyna nabierać nowego wymiaru.


Można polewać bezpośrednio na lodowe kostki lub spryskiwać namalowany wcześniej obrazek. Najlepiej wypróbować obydwa sposoby.


Spróbujcie sami a może odkryjecie jeszcze inne sposoby na zabawę z lodową kredą chodnikową :D


Jedno jest pewne ! Oprócz dużej dawki kreatywnej zabawy i wspaniałego eksperymentowania,  musicie się jeszcze przygotować na odrobinę brudu :)
 
4 komentarze :

 1. Zrobiłam tą kredę podstawową, zabawa super, ale trzeba mieć kredy dużo, bo szybko się "kończy". Tą wersję dziś zamrożę, będzie na jutrzejszą zabawę jak znalazł ;)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale świetny pomysł! Nigdy o czymś takiem nie słyszałam! Jestem pod wielkim wrażeniem. Na pewno skorzystam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super! Na pewno powtórzymy. Efektów zabawy nie omieszkamy zamieścić na naszym blogu, oczywiście z informacją o źródle inspiracji :)

  OdpowiedzUsuń

shareThis