.

1 2 3

wtorek, 4 czerwca 2013

Tęczowe ślady

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:21 4 Komentarze

Chyba wszystkie dzieciaki uwielbiają zabawy podczas których można się ubrudzić. Ja jestem zwolenniczką zasady, że "brudne dziecko to szczęśliwe dziecko" dlatego też często brudzenie jest u nas absolutnie dozwolone a nawet mile widziane :D

Jednym z plusów naszej przeprowadzki jest to, że teraz mamy kawałek własnego podwórka a co za tym idzie również kawałek przestrzeni by "brudzące zabawy" rozwinąć na szerszą skalę. I tak oto dziś znowu wyjęliśmy farby i papier i tworzyliśmy abstrakcyjne dzieła malowane śladami pojazdów.


Materiały:
 • farby plakatowe
 • duże arkusze papieru (u nas z rolki)
 • papierowe talerzyki
 • różne pojazdy z różnymi bieżnikami na oponach
Na chodniku przed domem rozwinęliśmy spory kawałek papieru z rolki i przycisnęliśmy do kamykami, by wiatr go nie porwał. Na papierowe talerzyki wycisnęliśmy farby w różnych konfiguracjach.


Następnie pojazdy poszły w ruch. Oliwier eksperymentował z mieszaniem kolorów oraz fakturami jakie pozostawiały różne bieżniki na oponach samochodzików.Efekty artystyczne wyszły bardzo ciekawe i na malowaniu oponami się nie skończyło. W ruch poszły palce a nawet całe dłonie :D


 Gotowe "dzieła" mistrza abstrakcji zawisły na sznurku by wyschły.


 Na koniec jeszcze trzeba było auta zaprowadzić do "myjni" co również sprawiło synkowi wiele frajdy.Zabawa banalna i prosta ale może na długo zająć dzieciaki dając im przy tym moc dobrej zabawy. W dodatku uczy jakie efekty daje łączenie różnych barw a także jakie są różnice w fakturach. W dodatku jest świetną zabawą sensoryczną i nadaje się już dla najmłodszych dzieci.

Korzystajcie z dobrej pogody! 
Życzę miłej zabawy.

4 komentarze :

 1. Fajny pomysł. Niech tylko słońce do nas wróci, bo w domu wiąże się to z ogromną pokusą jeżdżenia samochodzikiem po ścianach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. korzystajcie z dobrej pogody :))) hehehe...kiepski żart :)_)

  za to praca - super - wypróbuje z chłopakami :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny pomysł! Myślę, że moim się spodoba...

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna zabawa! Warto wypróbować ;)

  OdpowiedzUsuń

shareThis