.

1 2 3

niedziela, 9 czerwca 2013

Projekt "MIASTO"

napisane przez Agnieszka o godzinie 09:00 7 Komentarzy

Dawno temu, jakieś dwa lata, pokazywałam krok po kroku jak powstawał PROJEKT "WIOSNA" czyli wiosenna dekoracja pokoju Oliwiera. Tym razem znów jesteśmy na etapie dekorowania dziecięcej przestrzeni i wpadłam na pomysł wykonania podobnego projektu. Idąc za zainteresowaniami synka tym razem powstaje "PROJEKT "MIASTO".Dopiero co zrodził się pomysł, więc jesteśmy we wczesnej fazie realizacji projektu, jednak na pewno nasze miasteczko się rozrośnie a ja postaram się dzielić na bieżąco nowinami z "placu budowy" :)

Zaczęliśmy od przygotowania jednej głównej ulicy miasta. Do jej wykonania potrzebny był:
 • czarny papier
 • biały papier
 • klej 
 • blu tack do przymocowania do ściany
Papier formatu A4 rozcięłam na pół wzdłuż dłuższej krawędzi i tak powstały segmenty ulic na które jedynie trzeba było przykleić białe linie przerywane wykonane z białego papieru o szerokości około 1 cm. Następnie przygotowałam kilka kształtów wyciętych z kolorowego papieru i podsunęłam je synkowi by "coś" z nich wykombinował :)


Od razu domyślił się, że to auto ! Z zapałem przystąpił do pracy.Na koniec Oliwier chciał jeszcze uzupełnić pojazd o kilka szczegółów, więc je dorysował flamastrem.


Gotowy samochód został przyklejony do ściany masą mocującą tak, by jechał po  lewym pasie drogi :)

Na koniec jeszcze Oliwier dokleił światła z plasteliny i pierwszy pojazd na naszej miejskiej ulicy już jest :)Co będzie następne ??? Ktoś zgadnie??7 komentarzy :

 1. Pomysłowe :)
  Skoro auto po lewej stronie to pewnie czerwony, piętrowy autobus ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja myślę, że może pociąg ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja mówię ze znaki albo światła ...

  OdpowiedzUsuń
 4. świetne!!!!
  obstawiamy angielski autobus lub koparkę,wywrotkę.

  OdpowiedzUsuń

shareThis