.

1 2 3

piątek, 26 kwietnia 2013

Głębia...

napisane przez Agnieszka o godzinie 22:01 6 Komentarzy

Synek ostatnio polubił bardzo malowanie na dużym formacie. Ponieważ zostało nam jeszcze sporo papieru w rolce, codziennie powstaje jakieś dzieło.

Dziś Oliwier stworzył GŁĘBIĘ OCEANU. Obrazek wykonany farbami jedną z ulubionych technik synka czyli przez odbijanie rożnych kształtów i faktur. Nie trzeba się napracować by powstały ciekawe efekty.


Materiały:
 • duży arkusz papieru
 • farby plakatowe
 • folia bąbelkowa
 • styropianowe tacki
 • wałek malarski
 • brokat
Papier przymocowałam do drzwi taśmą samoprzylepną. Z naszych starych drzwi idealnie zmywa się farba. Podobnie z podłogi w przedpokoju też wszystko schodzi stąd wszelkie brudne zabawy tam się odbywają.

Folię bąbelkową malujemy niebieską farbą po stronie bąbelków. Polecam w tym celu użyć wałka malarskiego. Daje najszybszy i najlepszy efekt. Pomalowaną folię odciskami na papierze.Łodygi roślinek wodnych Oliwier namalował pędzlem ale listki wykonał przy użyciu gąbki z wałka malarskiego.Zwierzątka morskie powstały z odbicia styropianowych kształtów. Konika mieliśmy gotowego a rybkę wycięłam ze styropianowej tacki. 
Cały styropianowy kształt trzeba było pomalować dość grubo farbą a następnie zrobić odbitkę na papierze. 

Pejzaż już prawie gotowy. Jednak by nadać mu trochę blasku, wystarczyło lekko dmuchnąć brokatem na mokrą farbę. 
Od razu rybki zrobiły się złote :)


Małe dzieło w dużym formacie już gotowe :)

Miłej zabawy życzę.6 komentarzy :

 1. Super! Fajny pomysł nawet dla dzieci, które nie mają wielkiej wprawy w malowaniu

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapraszam na Candy na moim blogu z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka (czas zgłoszeń do 20 maja). Do rozdania breloki z filcu Hand Made.
  Pozdrawiam. Malina. http://malinapracowniahandmade.blogspot.com/2013/04/candy-na-dzien-dziecka.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj,piękni,ciekawie i kolorowo tu u Ciebie.Jeśli pozwolisz zostanę i rozgoszczę się na dłużej,Ciebie zapraszam w wolnej chwili w odwiedziny do Dobrych Czasów.Pozdrawiam wiosennie.Jola,dodam tylko,że Twoje pomysły są fajne.

  OdpowiedzUsuń
 4. ale kolorowa strona, nie jest depresyjna, ale wesoła, radosna, psychologiczny konsensus

  OdpowiedzUsuń
 5. Free Blogger Templates Daily Updates Free Blogger Template and template blogspot. Blogger template 1, 2, 3, 4 column, seo blogger template, magazine style blogger template and daily updates free blogspot template on bigmasstemplate.blogspot.in

  OdpowiedzUsuń

shareThis