.

1 2 3

środa, 27 lutego 2013

Zwierzątka Pana Ezopa - PREMIERA

napisane przez Agnieszka o godzinie 13:14 1 Komentarz

3 marca br. o godzinie 12:00 z Teatru Kamienica wyruszy premierowy pociąg wyobraźni, który zabierze Małych Widzów na Olimp do Zwierzątek Pana Ezopa.

Główni bohaterowie: Talia i Ezop zabiorą dzieci w świat starożytnej Grecji i poprzez teatralne oraz warsztatowe działania pomogą najmłodszym poznać bajkowy świat teatru cieni.

Tematem spotkania warsztatowego jest pięć bajek Ezopa: Krab i jego matka, Lis i bocian, Żółw i mysz, Żuraw i paw, Mysz i byk. Przygody zwierzątek Ezop i Talia przedstawią za pomocą teatru cieni, a mali widzowie będą mieli okazję do tego, by zaanimować tytułowych bohaterów.

Nie zabraknie nauki piosenek, tańca i rozmów, dzięki którym najmłodsi dowiedzą się  czym jest spryt, podstęp, jak rozróżnić dobro od zła, jakie mogą być konsekwencje lenistwa i łakomstwa.

Każde spotkanie warsztatowe w ramach TWÓRCZYCH SPOTKAŃ Z WYOBRAŹNIĄ ma charakter edukacyjny i interaktywny, opiera się na dramie pedagogicznej i jest okazją do rozmów z dziećmi na trudne tematy dotyczące wartości. Dzieci rozwijają także  umiejętność nazywania cech charakteru i poznają reguły współżycia z innymi ludźmi.

Występują:
Talia:
Hanna Kochańska (aktorka warszawskiego Teatru Syrena, producentka własnych przedstawień teatralnych, a także trener twórczości dziecięcej i emisji głosu).

Ezop:
Jacek Zawada (aktor warszawskich teatrów: Roma, Syrena, Rampa, wokalista zespołów Zawada Band i Fancy Club, konferansjer, trener twórczości dziecięcej).MAŁA KAMIENICA
BAJKI – TWÓRCZE SPOTKANIA Z WYOBRAŹNIĄ


Mała Kamienica jest autorskim programem kulturalno - edukacyjnym Teatru Kamienica, który skierowany jest do młodych widzów.

Program obejmuje m.in. cykl pt. BAJKI – TWÓRCZE SPOTKANIA Z WYOBRAŹNIĄ, którego głównym założeniem jest przygotowanie dzieci od najmłodszego wieku do rozumienia i odbierania sztuki, edukację kulturalną oraz obyczajową.

Celem zajęć jest zabranie dzieci w podróż przez literaturę dla najmłodszych: od Ezopa, La Fontaine’a, Ignacego Krasickiego, Fredrę, Braci Grimm, Benedykta Hertza, Charelsa Perraulta, Hansa Christiana Andersena, Carla Collodiego, Antoine’a Saint – Ezupery’ego, Tove Janssona, Astrid Lindgren, Johna Ronalda Reuela Tolkiena, Jana Brzechwę, Juliana Tuwima, Janusza Korczaka, Ludwika Jerzego Kerna, Alnana Alexandra Milne, Joannę Kulmowską, Kornela Makuszyńskiego, Michaela Ende’go, Joa René Goscinny i Jeana-Jaczesa Sempé, aż po Joanne Katheleen Rowling. Każde spotkanie poświęcone będzie jednemu autorowi i wybranemu utworowi.

W klasyce twórcy spektaklu skupią się na aspekcie historycznym: epoce powstania dzieła, archaicznym języku, kostiumie, charakteryzacji i fryzurze. Wszystkie te cechy zostaną przedstawione dzieciom w prostej i przystępnej dla dzieci formie – poprzez włączenie do zabawy i dialogu.

W utworach współczesnych motywem przewodnim będzie muzyka, efekty specjalne, ruch sceniczny, łączenie żywego teatru z lalką, czy marionetką oraz projekcjami multimedialnymi.

Każde z zajęć będzie wzbogacone krótką inscenizacją fragmentu utworu, połączoną z nauką piosenki lub interpretacją tekstu przez dzieci (możliwe jest odegranie przez nie krótkiej scenki). W czasie warsztatów aktorzy zwrócą uwagę na tekst utworu oraz jego formę – czy utwór jest wierszowany, czy jest może prozą. Oprócz tego twórcy spektaklu skupią się nad przesłaniem omawianej historii, porozmawiają o emocjach oraz o wywołanych odczuciach.

BAJKI – TWÓRCZE SPOTKANIA Z WYOBRAŹNIĄ mają przede wszystkim charakter edukacyjny i interaktywny, opierają się na dramie pedagogicznej i są okazją do rozmów z dziećmi na trudne tematy dotyczące wartości. Dzieci rozwijają także umiejętności nazywania cech charakteru i poznają reguły współżycia z innymi ludźmi. Każda bajka przemyci również naukę dotyczącą teatru: dzieci dowiedzą się czym jest musical, teatr cieni, teatr lalek, by w przyszłości rozróżniać te gatunki i świadomie odbierać przekaz teatralny.

Po każdym ze spotkań aktorzy pokażą Małym Widzom na czym polega praca w teatrze – każde dziecko będzie miało okazję sprawdzić jak wygląda Teatr od kulis.  

Twórcami projektu są:

Hanna Kochańska (aktorka warszawskiego Teatru Syrena, producentka własnych przedstawień teatralnych, a także trener twórczości dziecięcej i emisji głosu).

Jacek Zawada (aktor warszawskich teatrów: Roma, Syrena, Rampa, wokalista zespołów Zawada Band i Fancy Club, konferansjer, trener twórczości dziecięcej).

Serdecznie zapraszamy !!!1 komentarz :

  1. Na prawdę warto ! Polecamy serdecznie. Nauczyliśmy się pioseneczki, którą synek uwielbia - W bajkach Ezopa, jest wielka ochota, by uczyć i bawić wszystkie dzieci ;)))

    OdpowiedzUsuń

shareThis