.

1 2 3

sobota, 9 lutego 2013

Twórcze spotkania z wyobraźnią... czyli Teatr Kamienica dla dzieci

napisane przez Agnieszka o godzinie 09:00 2 Komentarze

Czy wiecie, że w warszawskim Teatrze Kamienica odbywają się specjalne spektakle dla najmłodszych. Są one adresowane dla dzieci w wieku 3-7 lat i nie są to zwykłe przedstawienia a WARSZTATY TEATRALNE


"Zwierzątka Pana Ezopa" to pierwsze zajęcia z cyklu "Bajki - twórcze spotkania z wyobraźni".

Ze Stacji Teatr Kamienica wyrusza nasz niezwykły pociąg wyobraźni, który zabierze nas na Olimp do Zwierzątek Pana Ezopa.
Jeśli chcecie wziąć udział w naszych warsztatach teatralnych i wraz z Talią i Ezopem poznać bajkowy świat tworzony za pomocą teatru cieni – wsiadajcie szybko, bo za chwilę wyruszamy do Starożytnej Grecji!
Tematem naszego spotkania warsztatowego jest pięć bajek Ezopa: Krab i jego matka, Lis i bocian, Żółw i mysz, Żuraw i paw, Mysz i byk. Perypetie zwierzątek Ezop i Talia przedstawią za pomocą teatru cieni, a dzieci będą miały okazję animować pawia, żurawia, mysz i byka.
Nie zabraknie nauki piosenek i tańca oraz rozmów, dzięki którym dzieci dowiedzą się  czym jest spryt, podstęp, jakie mogą być konsekwencje lenistwa i łakomstwa oraz jak rozróżnić dobro od zła.
Spotkanie warsztatowe ma charakter edukacyjny i interaktywny, opiera się na dramie pedagogicznej i jest okazją do rozmów z dziećmi na trudne tematy dotyczące wartości, umiejętności nazwania cech charakteru oraz poznania reguł współżycia z innymi ludźmi.
Na Stacji Teatr Kamienica czekają na Was dodatkowe atrakcje: zwiedzanie teatru od kulis, pamiątkowe zdjęcia z Talią i Ezopem, autografy od naszych aktorów prowadzących warsztaty.
Warsztaty prowadzą i w nich występują:
Talia:
Hanna Kochańska (aktorka warszawskiego Teatru Syrena, producentka własnych przedstawień teatralnych, a także trener twórczości dziecięcej i emisji głosu).
Ezop:
Jacek Zawada (aktor warszawskich teatrów: Roma, Syrena, Rampa, wokalista zespołów Zawada Band i Fancy Club, konferansjer, trener twórczości dziecięcej).
Scena Parter
Cena: 45 zł

Najbliższe terminy:
 • 17 lutego 12:00 Scena Parter
 • 26 lutego 10:00 Scena Parter
 • 02 marca 15:00 Scena Parter
 • 03 marca 12:00 Scena Parter
 • 04 marca 10:00 Scena Parter
 • 09 marca 15:00 Scena Parter


Kolejne przedstawienie z cyklu to "Trzewiki szczęścia".Ze stacji Teatr Kamienica wyrusza pociąg wyobraźni, tym razem do krainy Trzewików Szczęścia. Jeśli chcecie wziąć udział w niezwykłych warsztatach teatralnych i wraz z Królewną Lalą i Szewczykiem Felkiem przenieść się na dwór królewski wsiadajcie szybko, bo już odjeżdżamy!
Podczas naszych warsztatów nie tylko poznacie historię Królewny Lali i Szewczyka Felka , ale także dowiecie się, jak tworzy się spektakle musicalowe, nauczycie się piosenek i prostych układów choreograficznych oraz na chwilę wcielicie się w asystentów Felka i jednocześnie Figlarzy – pocieszycieli Królewny Lali.Spotkanie warsztatowe ma charakter edukacyjny i interaktywny, opiera się na dramie pedagogicznej i jest pretekstem do rozmów z dziećmi o szczęściu i umiejętności cieszenia z najmniejszych drobiazgów.Na stacji Teatr Kamienica czekają na Was dodatkowe atrakcje:zwiedzanie teatru od kulis, pamiątkowe zdjęcia z Królewną Lalą i Szewczykiem Felkiem oraz autografy od naszych aktorów, prowadzących warsztaty.
Warsztaty prowadzą i w nich występują:
Królewna Lala:
Hanna Kochańska (aktorka warszawskiego Teatru Syrena, producentka własnych przedstawień teatralnych, a także trener twórczości dziecięcej i emisji głosu).
Szewczyk Felek:
Jacek Zawada (aktor warszawskich teatrów: Roma, Syrena, Rampa, wokalista zespołów Zawada Band i Fancy Club, konferansjer, trener twórczości dziecięcej).
Scena Parter
Cena: 45zł
Najbliższe terminy:

 • 10 lutego 12:00 Scena Parter
 • 25 lutego 10:00 Scena Parter
 • 10 marca 12:00 Scena Parter
 • 18 marca 10:00 Scena Parter
 • 19 marca 10:00 Scena Parter


Już w niebawem przeczytacie nasza recenzję "Trzewików szczęścia" oraz będziecie mieć szanse na zdobycie zaproszenia dla dwóch osób na jedne z lutowych warsztatów. 

Szczegóły wkrótce. 


2 komentarze :

 1. wow szkoda, że nie mieszkamy bliżej Warszawy ! Z chęcią bym się wybrała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, że dzieci też mają możliwości pójścia do teatru. Czekamy na recenzje !!

  OdpowiedzUsuń

shareThis