.

1 2 3

niedziela, 10 lutego 2013

TRZEWIKI SZCZĘŚCIA - Bajki - twórcze spotkania z wyobraźnią.

napisane przez Agnieszka o godzinie 21:01 6 Komentarzy

Niedawno wspominałam o niezwykłych warsztatach teatralnych "Bajki - twórcze spotkania z wyobraźnią", które odbywają się w teatrze Kamienica. W cyklu prezentowane są dwa przedstawienia' pierwsze "Zwierzątka Pana Ezopa" i drugie "Trzewiki szczęścia".

W tych drugich mieliśmy przyjemność uczestniczyć.


Warsztaty są faktycznie niezwykłe. Zaczyna się od krótkiego przedstawienia, w którym już dzieci uczestniczą odpowiadając na pytania i pomagając aktorom. Chwilę potem już wszyscy siedzą pod sceną a nawet na niej i czynnie uczestniczą w spektaklu. 

Ponieważ podczas spektaklu nie można robić zdjęć, fotki poniżej pochodzą ze strony teatru. Nasze zrobione były po przedstawieniu.

Przed dziećmi nie lada zadanie. Pomagają Szewczykowi Felkowi sprawić by Królewna Lala znów była szczęśliwa. Nie jest to jednak proste zadanie. W końcu Królewna Lala ma wszystko. Wspaniałe zabawki, miękkie poduchy i pościel z Hello Kitty :) Wciąż jednak jest strasznie smutna a z tej rozpaczy często zapada w sen.

Co sprawi, że na buzię Królewny Lali powróci uśmiech? Dowiecie się wybierając się na przedstawienie.

Oliwier był zachwycony. Gdy tylko Szewczyk Felek zawołał dzieci pod scenę, poleciał od razu i staną na samym początku. Tańczył, śpiewał i bardzo starał się, jak i inne maluchy, pocieszyć Lalę. Widać było, że wszystkie dzieci chętnie brały udział w różnych aktywnościach i jedno przez drugie rwały się na scenę. 

Dzięki temu, że nie trzeba było grzecznie siedzieć i być biernym obserwatorem, dzieciaki nie mogły się nudzić nawet przez chwilę. Wręcz przeciwnie. Zamiast nudnego siedzenia było tańczenie, śpiewanie i nawet pokrzyczeć można było. Rzadko można sobie na to pozwolić w teatrze :D

Nie tylko dzieci były wyciągane na scenę. Wielki ukłon dla pana, który rewelacyjnie wykonał taniec "Shake Your Pupka" ;P 

Dodam jeszcze, że samo przedstawienie to jeszcze nie wszystko. Gdy już zgasły światła reflektorów (tylko na chwilkę), można było poznać tajemnice teatru od kulis. Można było sprawdzić jak działa mikroport, odsłuch, a także zapytać pana akustyka jak się pracuje i czy ma świecącą syrenkę ;P Było też testowanie efektów dźwiękowych takich jak echo i jaskinia. A na koniec można było zrobić sobie zdjęcie z Królewną Lalą czyli Hanną Kochańską oraz Szewczykiem Felkiem czyli Jackiem Zawadą


Jeśli zatem chcecie zapewnić swoim dzieciom TWÓRCZE SPOTKANIA Z WYOBRAŹNIĄ,  zapraszamy na przedstawienia 
"Trzewiki szczęścia" oraz "Zwierzątka Pana Ezopa".

Dla osoby która jako pierwsza odpowie na pytanie, w jakim teatrze grane są te przedstawienia, mamy podwójne zaproszenie na wybrany lutowy spektakl. 

17 lutego 12:00 - "Zwierzątka Pana Ezopa"
25 lutego 10:00 - "Trzewiki szczęścia"
26 lutego 10:00 - 
"Zwierzątka Pana Ezopa"6 komentarzy :

 1. o masz ;) Teatr Kamienica przy Al. Solidarności ;) p.s. zdjęcie super Oliwier !!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i mamy zwycięzcę :D GRATULUJEMY !!!

   Odpowiedź prawidłowa. Prosimy o kontakt mailowy w celu ustalenia szczegółów odebrania biletów.

   Usuń
 2. Fantastyczna sprawa widać, że Oliwier świetnie się bawił :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na prawdę ? Dziękuję. Synek się ucieszy. Zdamy relację z przedstawienia o zwierzątkach ;)Pati

  OdpowiedzUsuń

shareThis