.

1 2 3

piątek, 25 stycznia 2013

Kolorowanie w trójwymiarze

napisane przez Urwiskowo o godzinie 16:35 3 Komentarze

Całkiem niedawno, usłyszawszy o KOLOROWANKACH 3D, pomyślałam sobie, że na to mogłoby być coś co Oliwiera zainteresuje. Dlatego też, gdy otrzymaliśmy propozycję przetestowania ich, nie zastanawiałam się nawet chwili czy podjąć się tego zadania.


W ręce Testera Oliwiera trafiły cztery kolorowanki (wyścigówka, biedronka, królik i samolot). Ponieważ Oliwier ostatnio miesiąc siedział w domu chorując, mieliśmy mnóstwo czasu na zabawę i przeprowadzenie bardzo dokładnych testów. 

W każdym zestawie znajduje się gotowy model do pokolorowania i złożenia, komplet czterech flamastrów, czytelna instrukcja oraz karta z tradycyjną kolorowanką.

Na pierwszy front poszła wyścigówka, jako że syn ostatnio jest fanem wyścigów samochodowych :)
Synek wolał najpierw pokolorować a potem złożyć model, choć kolejność tą można odwrócić i za malowanie zabrać się, gdy wszystko jest już zmontowane.

Kto zna Oliwiera, ten wie, że kolorowanie to nie jest to co on lubi najbardziej, jednak takie kolorowanie to co innego! Z pasją i bez namawiania przystąpił do zadania.
W zestawie były tylko cztery flamastry, więc Oliwier użył również własnych.

Złożenie modelu jest dziecinnie proste. Synek sam sobie poradził.
A tak oto prezentuje się gotowy model.
Z równie wielkim entuzjazmem Oliwier zabrał się od razu do kolorowania toru wyścigowego, czyli zwykłej kolorowanki. Tak powstało tło :P
Taka wyścigówka świetnie nadaje się do zabawy. Oczywiście nie jest trwała jak plastikowe samochody, ale nie na tym polega jej urok. Oliwier bawi się nią już tydzień i choć koła lekko się zgięły, zabawa wciąż jest super. To zapewne dzięki temu, że sam ją stworzył.W ten sam sposób, flamastrami, Oliwier pokolorował samolot.


Praca twórcza trwała 45 minut zanim samolot mógł wzbić się w powietrze.

Kolorowanki 3D zapełniły Oliwierowi wiele godzin twórczej zabawy. Najpierw malowanie a potem ... wyścigi, loty, itd...itp...

Zwierzątka też mamy już pokolorowane, ale o tym napiszę osobny post :)

Podsumowując...

PLUSY
MINUSY
wytrzymałość (jak na tekturową zabawkę)mogłoby być więcej flamastrów w komplecie lub ich kolory dobrane do rodzaju kolorowanki
jakość 
precyzja wykonania
idealnie dopasowane elementy
bez użycia kleju i nożyczek
bardzo proste w montażu 
rozwija kreatywność i wyobraźnię
flamastry i dodatkowa tradycyjna kolorowanka w zestawie
czytelna instrukcja
zapewnia wiele godzin twórczej zabawy
cena ~ 21,49zł

Po minie Oliwiera, pasji z jaką zabrał się za kolorowani i po czasie jaki spędził nad zabawą już mogę dać 5/5 punktów. Dodając do tego jakość wykonania oraz zalety edukacyjne i rozwijające kreatywność, kolorowanki zasługują na jeszcze wyższą notę. 


3 komentarze :

  1. Też mieliśmy okazję przetestować:) Świetna zabawa!

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajnie się zapowiada ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. łeee no, u Was to już konkretny projekt i wykonanie :))) u nas ŻYWIOŁ :D

    OdpowiedzUsuń

shareThis