.

1 2 3

środa, 16 stycznia 2013

Dziadek na huśtawce - Renata Piątkowska

napisane przez Urwiskowo o godzinie 22:56 1 Komentarz

Niedługo Dzień Babci i Dzień Dziadka. Mieć dwóch dziadków i dwie babcie to prawdziwy skarb i niestety nie każde dziecko ma takie szczęście. Oliwier ma tylko jedną babunię i ani jednego dziadka, podobnie jak bohater książki Renaty Piątkowskiej "DZIADEK NA HUŚTAWCE". Jest to kolejna pozycja tej autorki, która zauroczyła zarówno mnie jak i synka.


Opowiada ona o dwóch przyjaciołach, Witku i Marcinku. Marcin ma dwóch dziadków a Witek niestety ani jednego. Dlatego nie miał komu podarować wspaniałego prezentu jaki robili w przedszkolu na Dzień Dziadka. Marcinek wpadł jednak na ciekawy pomysł, by jego kolega "zaadoptował" dziadka, pana Teofila, który mieszkał po sąsiedzku. 


Jak się okazało, pan Teofil z wielką przyjemnością został "przyszywanym" dziadkiem a przyjaźń między chłopcem a starszym panem miała same korzyści dla obojga. Takiego dziadka jak Witek, nie miał nikt! Nawet kolega Marcin zaczynał mu trochę zazdrościć. Bo w końcu, który dziadek smaży melaśniki (nie naleśniki), ma karetę, nosi słomkowy kapelusz i śmieszne koszule a do tego huśta się na huśtawce i jest zegarmistrzem ? 


Przezabawna historia niesamowicie wciąga a do tego uczy tolerancji  oraz tego, że choć każdy jest inny, trzeba to szanować. 
Pokazuje jak wielka może być przyjaźń kilkuletniego chłopca ze starszym panem, dziadkiem. Jak Ważne są dla kilkuletnich dzieci autorytety w postaci dziadków oraz jak sobie zaradzić, gdy tych prawdziwych, rodzonych zabraknie.


Książka świetnie nadaje się dla wszystkich dzieci, zarówno tych co mają dwóch dziadków i dwie babcie, jak również dla tych, którym brakuje tych osób. 
Przepiękne ilustracje autorstwa Artura Nowickiego, świetnie uzupełniają książkę, nie odwracają uwagi od treści.

Oliwier pokochał książkę od pierwszego przeczytania. Od razu zaczął identyfikować się z Witkiem. W końcu obaj są w takiej samej sytuacji. Nawet pytał się mnie, czy on też może mieć takiego "przyszywanego" dziadka.Idealna lektura nie tylko do poduszki. 


WydawnictwoWYDAWNICTWO BIS
autor Renata Piątkowska
data wydania 2009
format21 x 23 cm
ilość stron48
oprawatwarda
cena promocyjna (TUTAJ)15,00zł
Nasza ocena
Polecam serdecznie!

Przypominamy, że książkę "Dziadek na huśtawce" oraz "Kaczuszka Omi niczego się nie boi" można wygrać w naszym aktualnym konkursie.1 komentarz :

  1. Wspólnie z córką przeczytałyśmy chyba wszystkie dostępne w bibliotece książki Pani Renaty Piątkowskiej. Są fantastyczne. Język niezwykle przystępny, zabawny dla dzieci i nie tylko. "Dziadek na huśtawce" faktycznie jest super książką. Chce się jak najszybciej przeczytać aby znać zakończenie. Polecam serdecznie wszystkie pozycje tej autorki. Są super. Joanna - mama Ani.

    OdpowiedzUsuń

shareThis