.

1 2 3

poniedziałek, 14 stycznia 2013

BLOG TYGODNIA - Kreatywnik

napisane przez Urwiskowo o godzinie 21:42 7 Komentarzy

Dziś chcemy zaprosić Was do KREATYWNIKA, kolejnego świetnego bloga, który warto wpisać na listę obserwowanych.
Prowadzi go Agnieszka, mama dwójki wspaniałych bliźniaków. Z czytelnikami dzieli się swoimi kreatywnymi pomysłami. Oto kilka przykładów.

Kiedy babcia była mała - kartka "portret babci"
Nastrojowy lampion ze zdjęciami Twoich bliskich
Czas na herbatkę - laurka dla babci i dziadka...
Nauka rozmieszczania sztućców na stole czyli table place mat w kreatywnikowym wydaniu
Nastrojowa lampka nocna - zrób ją sam

Poświątecznie o masie solnej...
choinka nakrapiana białą farbą
O taśmie izolacyjnej raz jeszcze... Słów kilka o grze pokojowej...

Domek dla lalki... z pudełka
A to dopiero skromny skrawek tego co znajdziecie na KREATYWNIKU.

Dziś ruszyła również bardzo kreatywna akcja. FERIE Z KREATYWNIKIEM. 


Już w dzisiejszym poście możecie znaleźć kilka sposobów na Pana Bałwana :)
Przez kolejne dni będą nowe pomysły. Zaglądajcie koniecznie.

Autorka bloga, Agnieszka, udzieliła odpowiedzi na kilka naszych pytań. Zapraszamy na naszą małą wirtualną rozmowę.Urwiskowe Mamy: Jak i kiedy rozpoczęła się Twoja przygoda z blogowaniem?

Agnieszka: Moja przygoda z blogowaniem rozpoczęła się blisko dwa lata temu, kiedy to założyłam rodzinnego bloga dla moich szkrabów.
Chwile są bardzo ulotne, wiele cudnych momentów przecieka nam dosłownie przez palce. Są, a za moment już ich nie ma. Szkoda mi było tracić to wszystko. Stąd też moja decyzja o założeniu rodzinnego pamiętnika internetowego. Początkowo to właśnie tam umieszczałam wszelkie nasze kreatywne pomysły.
A że było ich całkiem sporo... czytelnicy wspomnianego bloga zachęcili mnie do stworzenia miejsca w sieci przeznaczonego typowo na prezentowanie naszych kreatywnych potyczek.
I tak pół roku temu narodził się kreatywnik.

Urwiskowe Mamy: Skąd pomysł na tematykę bloga?

Agnieszka: Jestem z wykształcenia pedagogiem,  nauczycielem przedszkolnym.
Z zamiłowania malarką i rękodzielnikiem. Taka ze mnie właśnie artystyczna dusza. Kreatywnik stał się połączeniem tego co lubię i kocham - pracy, spędzania czasu z dziećmi i zamiłowania do tworzenia.
Od ponad 2,5 roku przebywam na urlopie wychowawczym, przyznam szczerze, że początkowo najbardziej brakowało mi właśnie przygotowań do pracy, majsterkowania, tworzenia.
Odkąd moje smyki osiągnęły wiek "prawie przedszkolny" angażować zaczęłam je do kreatywnych prac, a że te smykom bardzo się spodobały... nie było wyjścia, by nie realizować się w tym temacie.

Urwiskowe Mamy: Twój blog jest inspiracją dla wielu, również dla nas, a Ty skąd czerpiesz inspiracje?

Agnieszka: Zewsząd. Sporo zrealizowanych już na blogu pomysłów wykorzystywałam w swojej pracy jako nauczyciel przedszkola, sporo inspiracji powstało w mojej głowie, sporą garstkę inspiracji odnajduję też w sieci.

Urwiskowe Mamy: Jaki rodzaj aktywności, zabaw najbardziej lubią Twoje dzieci a jaki jest Twój ulubiony?

Agnieszka: Ostatnimi czasy maluchy uwielbiają malowanie farbami. Nie ma dnia, żeby czegoś przy pomocy farb nie zmajstrowały.
Ja sama lubię coś niecoś farbami "popełnić", więc tu nasze zainteresowania się pokrywają.

Urwiskowe Mamy: Jakie książki najchętniej czytasz dzieciom i po jakie sama najchętniej sięgasz?

Agnieszka: Maluchy mają kilka swoich ulubionych pozycji. Na dobranoc uwielbiają słuchać pojedynczych opowiastek o Piaskowym Wilku i Karusi. Niegdyś zachwycali się Lalo i jego rodzeństwem. Od niedawna rozkochali się w książeczkach Herve Tullet'a.
Ja z kolei uwielbiam książki Jonathana Carrolla i choć przeczytałam już wszystkie dostępne na polskim rynku od czasu do czasu lubię sięgnąć po niektóre z nich po raz kolejny.

Urwiskowe Mamy: Kim chciałaś zostać gdy byłaś dzieckiem ?

Agnieszka: Chciałam prowadzić psie schronisko. W planach miałam powiększenie mieszkania rodziców o jeden ogromny pokój (wtedy wydawało mi się to możliwe :) ) i przeznaczenie go typowo dla potrzebujących psiaków. Psiarą byłam, właściwie to nadal jestem.

Urwiskowe Mamy: Co w blogowaniu sprawia Ci największą satysfakcję?

Agnieszka: Największą satysfakcję daje mi fakt, że blog okazuje się "przydatny" i "pomocny". Rośnie liczba kreatywnikowych fanów na FB, licznik odwiedzin idzie również w górę. Czytelnicy korzystający z moich pomysłów dzielą się ze mną swoimi opiniami i spostrzeżeniami poprzez komentarze. To cieszy i to bardzo.

Z tego miejsca chciałam wszystkim czytelnikom poczynań kreatywnikowej gromadki (w składzie mama + 2) podziękować za to, że są z nami. Mam nadzieję, że nadal zaglądać do nas będą, my z kolei z naszej strony obiecujemy jeszcze nie raz zaskoczyć ich kreatywnymi pomysłami.


Dziękujemy za rozmowę i życzymy wielu kreatywnych pomysłów, powiększającego się grona czytelników i wszystkiego co najlepsze.


7 komentarzy :

 1. Dziękuję raz jeszcze za wyróżnienie. To dla mnie bardzo miła niespodzianka. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. fajny, fajny, będę odwiedzać ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaraz zaglądam i podziwiam :-)
  Gratuluje :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny blog, wart odwiedzenia :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Polecam również tego bloga, śledzimy od dawna.

  OdpowiedzUsuń

shareThis