.

1 2 3

środa, 5 grudnia 2012

TĘCZA - gra w kolory - GRANNA

napisane przez Agnieszka o godzinie 22:57 1 Komentarz

Już wiele razy pisałam, że wszyscy członkowie naszej rodziny są fanami gier planszowych. Jednym z naszych ulubionych producentów gier jest firma GRANNA.  Opisywałam już między innymi gry "Bim Bom" , "Guzik z pętelką" i "Stuku Puku" a także "Dzień i noc" oraz "Mądry zamek". Tym razem przyszła kolej na TĘCZĘ czyli grę o kolorachJest to, podobnie jak Bim Bom, gra z serii ZMYSŁY. Tęcza, jak łatwo się domyślić stymuluje zmysł wzroku. Dedykowana jest dla dzieci w wieku 3 do 10 lat. 
W opakowaniu znajduje się:
  •  rozkładana, tęczowa plansza
  • 36 żetonów z obrazkami - po sześć w sześciu kolorach 
  • kostka z kolorami
  • instrukcja Gra jest świetna, bo można grać w nią na wiele sposobów w zależności od wieku i stopnia zaawansowania graczy. 
Maluszki mogą uczyć się kolorów oraz nazw przedmiotów znajdujących się na obrazkach. Można też grać w kolorowe bingo i dopasowywać obrazki z żetonów to ilustracji znajdujących się na odwrocie planszy.


Ciut starszym dzieciom można zaproponować grę trochę podobną do memory.  Najpierw na tęczowej planszy układamy żetony zgodnie z kolorami ale obrazkiem do dołu. Następnie rzucamy kostką i próbujemy odgadywać gdzie znajduje się obrazek w  wylosowanym kolorze. To jest ulubiona gra Oliwiera. 
Gramy w nią codzienne od kilku dni. Próbowaliśmy jeszcze trudniejszej wersji, z układaniem żetonów niedopasowanych kolorystycznie do planszy ale ta wersja przy moim żywym czterolatku trochę za bardzo się przedłużała i trudno mu było wytrwać do końca. Gra  jednak świetnie ćwiczy koncentrację i pamięć. Rewelacyjnie sprawdza nam się też do ćwiczeń logopedycznych. Przy odkrywaniu kolejnych żetonów zwracam uwagę by synek wypowiadał prawidłowo nazwy i kolory rzeczy  na obrazkach.
Gra daje wiele możliwości modyfikowania stopnia zaawansowania, dzięki czemu rośnie wraz z dzieckiem. Dzięki temu nie nudzi się i nie opatrzy już po kilku razach. Sięgać po nią może zarówno młodsze jak i starsze rodzeństwo.
Nam wypełniła  już wiele godzin świetną zabawą oraz śmiechem i  na pewno jeszcze więcej przed nami.

Polecam serdecznie!


Wydawnictwo 
SeriaZmysły
wiek 4-10 lat
ilość graczy1-6
wymiary272 x 189 x 36 mm
cena 30-35 zł
Nasza ocena

Ponieważ zbliżają się święta, warto pomyśleć by w paczce od Mikołaja znalazły się jakieś mądre gry. W naszej na pewno będą, jak co roku. 
Dlaczego warto w nie grać? Pisałam o tym w pierwszym numerze magazynu URWISKOWO na stronie 20.1 komentarz :

  1. My właśnie pod choinkę kupiliśmy już dla dzieci Tęczę i Bim bom :D Widziałam też Nos w nos z tej samej serii , ale to może w marcu na urodziny synka się dokupi.

    OdpowiedzUsuń

shareThis