.

1 2 3

piątek, 28 grudnia 2012

MAPY - Aleksandra i Daniel Mizielińscy

napisane przez Agnieszka o godzinie 21:51 2 Komentarze

Jednym z prezentów jakie synek w tym roku znalazł pod choinką, była książka MAPY autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich, którą to Mikołaj zostawił u chrzestnej Oliwiera. 
Przyznam się, że wcześniej widziałam ją w sieci i pomyślałam sobie, że na pewno spodobałaby się Oliwierowi, bo żywo jest zainteresowany geografią. Nie sądziłam jednak, że książka aż tak podbije małe serce. 


W sumie nic dziwnego, bo książka i nam rodzicom bardzo się spodobała. 

Jest w niej wszystko co być powinno w atlasie dla dzieci. 
Spis treści pokazuje gdzie i co można znaleźć.


A na kolejnych stronach... aż 51 przedstawiających 42 kraje na 6 kontynentach. Nie ma zbędnych słów. Na każdej mapie znajdują się informacje najważniejsze dla danego państwa i najbardziej charakterystyczne obiekty i miejsca i symbole. 

Bardzo skondensowana wiedza, zawierająca to co każdy powinien wiedzieć o różnych krajach. Idealna dla dzieci, które wzrokowo mogą chłoną wiedzę. 

Na koniec znajdziemy jeszcze zbiór flag.


Wszystko podane w bardzo ciekawej grafice, nienachalnych barwach utrzymujących kolorystykę starych map z dawnych atlasów oraz z minimum tekstu. Jednym słowem, MUST HAVE!

WydawnictwoDwie Siostry
TekstAleksandra i Daniel Mizielińscy
IlustracjeAleksandra i Daniel Mizielińscy
format370x273mm
ilość stron110
oprawatwarda 
cena  59,90zł
Nasza ocena

Polecam!

2 komentarze :

  1. U nas książki też od kilku dni w domu,Mikołaj trafił znakomicie, potwierdzam, książka rewelacyjną, nasz czteroletni Kubuś jest nią zachwycony i jak szybko niektóre ciekawostki łapie dodam, że MAPY przydadzą się też na lata szkolne
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Też mamy :) Kuba tak bardzo zachwycony, że zabrał ją ze sobą na święta do babci :) Mały dostał ją w nagrodę za to, że dał sobie pięknie wykonać testy alergiczne. ewa

    OdpowiedzUsuń

shareThis