.

1 2 3

piątek, 28 grudnia 2012

Logopedyczny PIOTRUŚ - głoska S

napisane przez Agnieszka o godzinie 11:00 3 Komentarze

Już jakiś czas temu Oliwier bardzo polubił grę w karty, a dokładniej w PIOTRUSIA. Męczył każdego z domowników i gości, by z nim grać. Choć do tej pory miał tylko jedną talię do gry z postaciami z bajki "Auta", postanowiłam zainteresowanie grą wykorzystać do naszych ćwiczeń logopedycznych i utrwalania prawidłowej wymowy głoski S. Spisałam z zeszytu, w którym nasz logopeda zapisywał ćwiczenia do domu, kilka wyrazów z głoską S, poszukałam w internecie obrazków i tak powstała nasza nowa talia do gry w PIOTRUSIA.

Jak się okazało, pomysł był trafiony w dziesiątkę. 
Pierwszy raz chyba Oliwier nie chciał zakończyć ćwiczeń logopedycznych ;P
Graliśmy kilkanaście razy pod rząd.
Zdjęć z gry niestety nie mam, bo musiałam trzymać swoje karty :DNa razie karty są z głoską S na początku wyrazu, w przygotowaniu są już z S w środku i na końcu.


Jeśli Was dziwi, dlaczego Piotrusiem jest akurat słowo SKARB, to wyjaśnię skąd pomysł na to. Oliwier grając, uwielbia wręcz zostawać Piotrusiem. Nie przeszkadza mu, że przegrał. Cieszy się z tego, że ma wyjątkową kartę bez pary. Wiem jednak, że niektórym dzieciom jest przykro gdy przegrywają, zawsze można im wytłumaczyć, że choć przegrały za to zdobyły SKARB :) I tak można osłodzić trochę porażkę :D

Nasze karty można pobrać TUTAJ 


3 komentarze :

  1. Mój też uwielbia Piotrusia :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Super, mama ma niesamowite pomysły. Trzymać tak dalej

    OdpowiedzUsuń
  3. Cz y udało się wykonać wersję, z [s] w środku i na końcu wyrazów?

    OdpowiedzUsuń

shareThis