.

1 2 3

niedziela, 2 grudnia 2012

Bałwanek - pierwsze zadanie adwentowe.

napisane przez Urwiskowo o godzinie 09:30 6 Komentarzy

Pisząc Wam o naszym tegorocznym kalendarzu adwentowym wspomniałam, że tym razem do słodyczy dołączone są zadania do wykonania danego dnia. Na sam początek było banalnie proste. Oliwier miał narysować bałwanka. 
I tak już po śniadaniu zabrał się za kredki i wykonał swoje pierwsze zadanie adwentowe.
Żeby reszta kartki nie była taka pusta, dałam Oliwierowi ozdobny dziurkacz, który wycina dziurki w kształcie śnieżynek, oraz białą kartkę. 
Synek dziurkował arkusz papieru a wycięte gwiazdki naklejał na zimowy obrazek z bałwankiem. 
I tak po chwili zimowy obrazek z adwentowym bałwankiem był gotowy.


Dziurkacze ozdobne mają wiele ciekawych wzorków. Można przy ich pomocy ozdobić wiele obrazków i kartek świątecznych ( i nie tylko).  Nasz kupiłam ostatnio w empiku :) 


6 komentarzy :

 1. Świetna sprawa ten Twój kalendarz:)Naprawdę bardzo kreatywna rzecz.
  Ostatnio wyczytałam gdzieś w sieci, że pewien Duńczyk zaprojektował podobny, tyle że on nie dołączył karteczek z zadaniami, tylko jakąś drobną rzecz, typu drucik kreatywny czy garść cekinów, na każdy dzień Adwentu inną. Dziecko po wyjęciu takiej rzeczy z szufladki i połączeniu jej z rzeczami, które zazwyczaj się wyrzuca, np. rolką po papierze toaletowym, może codziennie zrobić sobie inną zabawkę. Też zmyślna rzecz:) A przesłanie takie samo jak i u Ciebie: rozwijać dziecięcą fantazję:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo!
   Świetny pomysł na kreatywny kalendarz z tymi drobiazgami do tworzenia. Może uda mi się go wykorzystać w przyszłym roku. Dziękuję za podpowiedź

   Usuń
 2. Pisałam już, że kocham URWISKOWO !!!!!! ??????

  OdpowiedzUsuń

shareThis