.

1 2 3

poniedziałek, 19 listopada 2012

Światowy Dzień Toalety

napisane przez Agnieszka o godzinie 22:19 Podziel się swoją opinią

Kto z Was wie, że dziś jest Światowy Dzień Toalety, ręka do góry :)

Ja się przyznam, że nie wiedziałam, aż do momentu gdy kurier dostarczył mi dziś oryginalną przesyłkę. Urwiskowo juz dawno przyłączyło się do akcji Unicef I Domestos mającej na celu zwiększenie świadomości kryzysu sanitarnego i poprawy warunków sanitarnych dzieci.


informacja prasowa

ŚWIATOWY DZIEŃ TOALET

Brak toalet to problem, z którym zmaga się aż 2,5 miliarda ludzi na świecie. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, jak poważny jest to problem. Aby zwrócić uwagę na skalę kryzysu sanitarnego na świecie od 12 lat co roku 19 listopada obchodzimy Światowy Dzień Toalet. W tym roku z tej okazji w centrum Londynu stanie 4,5 metrowa statua „Publicznej Toalety”.
JAKI JEST CEL ŚWIATOWEGO DNIA TOALET?
Kryzys sanitarny nadal jest postrzegany jako temat tabu. Celem Światowego Dnia Toalet jest skłonienie ludzi do zastanowienia się nad skalą problemu braku toalet, ale także do mówienia o nim.
Kiedy organizowaliśmy Światowy Dzień Toalet w 2001 roku, moim celem było złamanie tabu toalet i spraw związanych z toaletami oraz poruszenie w mediach globalnych kwestii higieny sanitarnej. Od tamtej pory udało się już wiele osiągnąć, ale nadal mamy przed sobą jeszcze długą drogę do pokonania. Właśnie dlatego prosimy wszystkich o wsparcie naszej akcji dla miliarda osób*, które nie mają możliwości korzystania z toalet, poprzez "skorzystanie" z Publicznej Toalety - zachęca Jack Sim, twórca Światowej Organizacji Toaletowej (World Toilet Organization).

PUBLICZNA TOALETA W CENTRUM LONDYNU
Światowy Dzień Toalet obchodzimy już od 12 lat co roku 19 listopada, obecnie już w 19 krajach.
W tym roku już 17 listopada w ramach obchodów w centrum Londynu tuż obok Tower Bridge stanie4,5 metrowa statua „Publicznej Toalety”, przedstawiająca kucającego człowieka z ekranem umieszczonym w miejscu twarzy.
Aby pokazać swoje wsparcie dla walki z kryzysem sanitarnym na świecie, wystarczy przesłać poprzez stronę www.thepublictoilet.com 5 sekundowy film lub zdjęcie swojej twarzy, które zostaną wyświetlone na żywo na ekranie-twarzy rzeźby.

AKADEMIE TOALETOWE
Obchody Światowego Dnia Toalet organizuje Światowa Organizacja Toaletowa razem z partnerem akcji, marką Domestos, która od samego początku wspiera działania organizacji mające na celu zwrócenie uwagi na zdrowotne, emocjonalne i psychologiczne konsekwencje kryzysu sanitarnego.
W tym roku marka Domestos i Światowa Organizacja Toaletowa ogłosiły także otwarcie pierwszych dwóch Akademii Toaletowych Domestosa w Wietnamie. A to dopiero początek!


Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej zeskanujcie smartfonem lub innym urządzeniem do skanowania kodów QR poniższą grafikę......lub wejdźcie na stronę www.publicznatoaleta.plMy już wysłałyśmy nasze logo a Wy ??


0 komentarze :

Prześlij komentarz

shareThis