.

1 2 3

czwartek, 29 listopada 2012

Królowa Śniegu - Andersen - Wydawnitcwo M

napisane przez Agnieszka o godzinie 13:55 Podziel się swoją opinią

Kto z nas nie zna baśni Andersena o złej Królowej Śniegu? Kto z nas nie towarzyszył  biednej Gerdzie, gdy ruszyła na poszukiwania brata w głąb krainy skutej lodem?

Sama jako dziewczynka przeżywałam losy małych bohaterów, gdy mama czytała mi tę opowieść. Teraz sama jako mama czytam  ją synkowi i teraz to on wyrusza wraz z Kajem i Gerdą w krainę baśni znanego wszystkim pisarza, Hansa Christiana Andersena. 


Wszystko zaczęło się od rozbitego na drobne kawałeczki, czarciego lustra, którego to jeden odłamek, wpadł chłopcu do oka a drugi do serca. To zmieniło jego patrzenie na świat. Wszystko wydało mu się brzydkie a on sam z dnia na dzień robił się bardziej niegrzeczny i złośliwy. 

Przepiękna, znana dobrze wszystkim baśń, opowiadająca o miłości siostry do brata, która to może roztopić nawet lody mroźnej krainy, uczy poświęcenia, oddania, wiary i dobroci.

Niesamowite ilustracje autorstwa Vladyslava Yerko, który ilustrował między innymi również "Podróże Guliwera", "Alicję w Krainie Czarów" a także "Harrego Pottera"oraz książki Paulo Coelho, nadają opowieści niesamowity klimat. Wręcz wciągają czytelnika do środka książki. 

Powoli wszyscy zaczynamy myśleć o prezentach. Przed nami Mikołajki i Boże Narodzenie. Dla mnie książka była zawsze dobrym pomysłem na prezent, nie zależnie od wieku obdarowywanych. Egzemplarz "Królowej Śniegu" Wydawnictwa M dzięki przepięknej szacie graficznej, wydaniu na kredowym papierze, sztywnej okładce w obwolucie  sprawiają, że książka ta spełnia wymagania prezentu idealnego. Wypełni zimowe wieczory dobrą literaturą i ogrzeje wszystkie serca.

WydawnictwoWydawnictwo M
TekstHans Christian Andersen
IlustracjeVladyslav Yerko
format235 x 305 mm
ilość stron32
oprawawarda w obwolucie
cena (TUTAJ)34,90zł
Nasza ocena

Polecam serdecznie.

0 komentarze :

Prześlij komentarz

shareThis