.

1 2 3

piątek, 16 listopada 2012

Kiko, Niko i Sokrates - Leszek Zduń

napisane przez Agnieszka o godzinie 13:08 Podziel się swoją opinią

Kiko, Niko i Sokratesa już poznaliśmy dzięki multimedialnej książeczce, o której pisałam TUTAJ. Dlatego też Oliwier z wielką chęcią sięgnął po papierową wersję przygód, znanych mu już bohaterów. 
Książkę "Kiko, Niko i Sokrates" napisał Leszek Zduń a wydało wydawnictwo dbajki.pl. Jest to początek całej historii. Z niej dowiadujemy się, jak Sokrates trafił do rodziny.

Jest to jedna z tych książek, które nie tylko bawią dzieci, ale i uczą tego co dobre a co złe oraz jak radzić sobie w codziennym życiu z trudnymi czasem dla maluchów sytuacjami. Bohaterom książeczki, wszelkie problemy stara się pomóc rozwiązać ich kot, filozof - Sokrates. 
Bardzo z niego mądre zwierzę.
Wiedział jak pogodzić rodzeństwo  gdy nie umieli iść na kompromis przy budowie domku. Udowodnił również, że każdy może lubić coś innego, tylko ważne jest by we wszystkim odnaleźć właściwy kompromis.
Opowiedział również bardzo mądrą historię o mrówce, która nie chciała wypełniać swoich obowiązków. Dzięki niej, Kiko zrozumiała, że każdy, nie zależnie od wieku ma swoje obowiązki ale również i przywileje. Pomógł także małemu Niko przetrwać trudne pierwsze chwile w przedszkolu podsuwając ciekawy pomysł zabawy.

Wszystkie te ciekawy opowiadania są prześlicznie wydane i zilustrowane. Taka książka to sama przyjemność zarówno dla oka jak i dla umysłu :) Wyróżnione inną czcionką teksty dialogów, sprawiają, że nawet litery ciekawie wygląda i zachęcają do lektury.

Synek zakochany w książce. Uwielbia słuchać jej przed snem. Mówi, że Niko to jego kolega z przedszkola :) 

Sama z przyjemnością ją czytam. Jest to jedna z tych książeczek, które rodzicom również przypadną do gustu i nie będą zasypiać wcześniej od dzieci ;P

Z wielką chęcią sięgniemy po kolejne przygody małych bohaterów i mądrego kota gdy tylko jakieś się ukarzą.

Wydawnictwodbajki.pl
TekstLeszek Zduń
ilustracjeAgnieszka Madaj
format210 x 216 mm
ilość stron48
oprawamiękka foliowana
Nasza ocena

Polecam serdecznie!A już teraz macie szansę zdobyć własny egzemplarz książki. 
Szczegóły znajdziecie klikając na obrazek.


0 komentarze :

Prześlij komentarz

shareThis