.

1 2 3

czwartek, 22 listopada 2012

BAZGROSZYT - Rysuj z Gwiazdami

napisane przez Agnieszka o godzinie 12:00 2 Komentarze

Niedawno pisałam o stronie Bazgroszyt.pl, z której to drukuję Oliwierowi kolorowanki i różne kreatywne zadanka, oraz gdzie pozwalam czasem synkowi pograć w bargroszytowe gry online. 

Wspomniałam wtedy również, że mamy też papierową wersję Bazgroszytów. Zaczęliśmy od RYSUJ Z GWIAZDAMI.


Jest to specjalne wydanie bazgroszytowej książeczki, w której tworzeniu wzięły udział osoby znane takie jak, Agnieszka Cegielska, Dorota Deląg, Anna Dereszowska, Joanna Klimas, Lidia Popiel, Maja Popielarska, Beata Sadowska, Justyna Steczkowska, Bogna Sworowska, Martyna Wojciechowska, Tomasz Kammel i Marcin Prokop.


Oliwier znał już wszystkie kredziaki i z wielkim zapałem zabrał się za twórcze ćwiczenie ręki. Jak do tej pory, są to jedyne książeczki do kolorowania, za które synek z wielką chęcią się zabiera. Nie raz już wspominałam, że malowanie nie jest jego ulubioną czynnością i żeby ćwiczyć małą rączkę i przygotować do szkoły, muszę się nakombinować.

Bazgroszyt sprawdza się to idealnie. Jest to zasługa tego, że ostateczny kształt obrazka zawsze zależy od dziecka. Oli uwielbia właśnie takie zabawy, gdy może decydować. Tu nie tylko może wybrać kolory kredek, ale również sam kształt obrazka i tego co się na nim znajdzie zależy właśnie od niego.Stając się współautorem książeczki, dziecko rozwija swoją wyobraźnię, umiejętności manualne a także buduje poczucie własnej wartości tworząc małe dzieło razem z ludźmi, których zna z telewizji. 

A oto kilka "dzieł" Oliwiera.
Jestem pewna, że każdy maluch obdarowany Bazgroszytem chętnie weźmie udział w bazgraniu razem z gwiazdami, tak jak Oliwier. 


formatA4
ilość stron28
oprawamiękka
cena (TU)teraz 8,00 zł
Nasza ocena

Polecam serdecznie i razem z Oliwierem zabieramy się za drugi zeszyt, o którym niebawem napiszę.


Dodam jeszcze, że kupując Bazgroszyt, pomaga się wręczać dzieciom kredki w ramach akcji "Mówimy obrazami".


P.S. Na stronie Bazgroszyt.pl pojawiły się nowe ćwiczenia rozwijające logiczne myślenie a w nim, labirynty, sudoku, łączenie kropek i inne... Zajrzyjcie koniecznie bo wygląda bardzo ciekawie :D

2 komentarze :

shareThis