.

1 2 3

czwartek, 15 listopada 2012

501 zabaw bez telewizora - Di Hodges

napisane przez Agnieszka o godzinie 20:57 3 Komentarze

Książkę "501 ZABAW BEZ TELEWIZORA" oglądałam w księgarni już kilka miesięcy temu. W kwietniu 2012 miała ona swoją premierę w Polsce.Bardzo mi się spodobała, ale gdy zobaczyłam cenę, od razu odłożyłam ją na półkę. Ponad 60 zł to jednak trochę za dużo.
Jednak w czasie wakacji w Anglii, odwiedziłam car boot i tam za cały 1 czyli około 5zł. Co prawda książka jest używana, ale jak najbardziej w całości i nic jej nie można zarzucić. No i jest po angielsku, choć to też nie problem dla mnie.


Moje wydanie jest z 2000 roku ale książka jest wciąż na czasie. 
W środku znajduje się zbiór wielu propozycji zabaw na różne okazje. Podzielone są na rozdziały które między innymi rozwijają zdolności logicznego myślenia, proponują zabawy w kuchni i ogrodzie, zabawy sportowe, muzyczne, językowe, twórcze a także zabawy na dworze,  na przyjęcia oraz na specjalne okazje.

Każdy rozdział jest również posegregowane według wieku dziecka. Cała forma jest bardzo przejrzysta i czytelna. Choć nie ma kolorowych obrazków, i tak bardzo łatwo zrozumieć czytelne instrukcje i wskazówki.

Ułatwiają to przejrzyste ikonki i oznaczenia.Książka jest prawdziwą encyklopedią i może świetnie służyć rodzicom, opiekunom i nauczycielom. 
Poleskie wydanie jest podobne. Zaweira te same zabawy ( choć nie wiem czy wszystkie są identyczne, czy też może dostosowane do warunków polskich). Jak dla mnie jest jednak ciut drogia. Jeśli jednak dla was cena w okolicy 60zł jest ok, to na prawdę warto sięgnąć po tę pozycję. Można również poszperać po antykwariatach w poszukiwaniu używanych egzemplarzy lub zamówić u Mikołaja na prezent :)

Dane książki wydanej w Polsce.
AutorDi Hodges
WydawnictwoWilga
format260x290
ilość stron192
oprawatwarda
cena 62,99zł
Nasza ocena3 komentarze :

 1. Widzę że książka świetna, szkoda że polska cena jest tak wysoka.

  OdpowiedzUsuń
 2. no ksiązki z reguły są drogie niestety nie raz wyszłam z ksiągarni bez niczego :/

  a te zabawy myslę że niejednemu rodzicowi taka podpowiedz to przydatna sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam ją w empiku i nawet się zastanawiałam. Szkoda, że macie po angielsku bo chętnie bym xero zrobiła, ale nie dam rady z językiem aż tak bardzo. Chyba poszukam używanej ;)

  OdpowiedzUsuń

shareThis