.

1 2 3

poniedziałek, 8 października 2012

Przygody Leśnych Skrzatów - Aleksandra Skrzypczak

napisane przez Agnieszka o godzinie 10:27 1 Komentarz

Ostatnio wspominała, że czyśmy książeczkę o Leśnych Skrzatach, która to stała się inspiracją do wykonania naszej SKRZACIE RODZINKI. Była to książka Aleksandry Skrzypczak, "PRZYGODY LEŚNYCH SKRZATÓW", Wydawnictwa Drzewo Laurowe.Już sam tytuł mówi, kim są bohaterowie książeczki. Leśne skrzaty a dokładnie Moko, Błękitek, Apsik i Mizio, Brzusio, mali chłopcy ze skrzaciego rodu, znajdują w swoim lesie smocze jajo.
Jakie są smoki, wie każde dziecko. Zieją ogniem, jedzą mięso, sieją zniszczenie i budzą postrach. Jednak Złotooki zamieszkał ze skrzatami. Jak to się stało? Przeczytacie o tym w książeczce, bo nie chcę zdradzać wszystkich interesujących szczegółów. 

Z książki dowiecie się też, co wywołało wielki pożar w lesie i kto pomógł przywołać deszczowe chmury, Skąd w skrzacie osadzie pojawił się zaczarowany statek i jakie składniki trzeba ze sobą połączyć by zdjąć urok czaru syren. Można przeczytać również  o nietypowych pomocnikach Świętego Mikołaja oraz o wielkiej podróży pełnej przygód jaką trzeba było odbyć w poszukiwaniu wiosny. 

Wraz ze Skrzatami, dzieci uczą się jaką wartość ma przyjaźń, odwaga, dobroć, poświęcenie. Ekologiczny wymiar książeczki uczy również dbania o środowisko i przestrzega przed konsekwencjami nieodpowiednich zachowań. Wszystkie mądre przesłania nie są jednak podane w nachalny sposób w postaci zakazów i nakazów. Dzieci mogą przyswajać je w sposób naturalny jako nowo zdobytą wiedzę o świecie. 

Urzekające, lekkie opowiadania o przygodach chłopców ze skrzaciego rodu, od razu Oliwierowi przypadły do gustu. Niektórym dzieciom może brakować kolorowych ilustracji w książce, jednak dla nas to nie jest problem o czym już kiedyś wspominałam. Wręcz przeciwnie. Może pobudzić dziecięcą wyobraźnię i poprosić dziecko by samo stworzyło ilustracje do książki.  Świetnie nadają się do czytania zarówno przed snem jak i w ciągu dnia. 

autor Aleksandra Skrzypczak
WydawnictwoDrzewo Laurowe
data wydania2012
formatA5
ilość stron62
oprawamiękka 


Nasza ocena
Książeczka zapewne spodoba się wszystkim dzieciom, które lubią przeżywać fantastyczne przygody wraz z książkowymi bohaterami.1 komentarz :

shareThis