.

1 2 3

niedziela, 21 października 2012

Piracka skrzynia skarbów domowej roboty

napisane przez Agnieszka o godzinie 09:00 3 Komentarze

Bajka "Jake i Piraci z Nibylandii" przeniosła się u nas z ekranu na zabawy w domu. Nawet nasza tablica motywacyjna zmieniła swoją postać i teraz zamiast wesołych buź za wykonanie zadań i wypełnianie obowiązków, Oliwier zbiera dukaty. 

Tak jak prawdziwy pirat, powinien mieć je gdzie schować. Potrzebna była nam PIRACKA SKRZYNIA SKARBÓW, więc ją zrobiliśmy.

Jak zrobić taką PIRACKĄ SKRZYNIĘ SKARBÓW?
To bardzo proste.
Potrzebne jedynie:
 • tekturowe pudełko po butach
 • brązowa farba
 • klej stolarski
 • czarny flamaster
 • holograficzna folia samoprzylepna
My mieliśmy pudełko z przymocowanym wieczkiem, ale jeśli macie zwykłe, wystarczy je przed malowaniem przykleić taśmą samoprzylepną. 
Pierwszą warstwę malujemy mieszanką farny z klejem stolarskim. Dzięki temu nasza skrzynia będzie twardsza i farba będzie się dobrze trzymała pudełka. Schnięcie możemy przyspieszyć suszarką.


Gdy farba z klejem wyschnie, przystępujemy do malowania drugiej warstwy, samej farby.Gdy druga warstwa farby będzie już sucha możemy przystąpić do wykańczania naszej skrzyni. Rysujemy flamastrem wzór desek. Z folii samoprzylepnej wycinamy "okucie" i przyklejamy do skrzyni.
I już można się bawić...
Brakuje tylko dukatów :D

Oliwier dukaty po prostu narysował, pokolorował i wyciął.
Teraz, jak już wspomniałam, synek zbiera dukaty za wykonanie zadań i obowiązków. Dukaty może wymienić na różne przywileje. Jednym z nich jest wizyta na Wyspie Jake'a. Jeden dukacik można wymienić na 5 minut komputera :)3 komentarze :

 1. Śliczna skrzynia na skarby i nie ma to jak własnoręcznie pomalowane i wycięte dukaty. Pozdrawiamy AHOJ :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł :) Mnie dziś córka też o skrzynię zaczęła męczyć i jutro będziemy robić naszą własną, ech ci piraci :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za pomysł z dukatami :) Przyda się...

  OdpowiedzUsuń

shareThis