.

1 2 3

czwartek, 18 października 2012

Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy - Harvey Karp - wyłącznik płaczu dziecka został odnaleziony !!! ;)

napisane przez Agnieszka o godzinie 21:06 2 Komentarze

Wczoraj miała miejsce polska premiera książki  Havreya Karpa "NAJSZCZĘŚLIWSZE NIEMOWLĘ W OKOLICY" wydanej przez wydawnictwo mamania.Miałam to szczęście, że trafił do mnie egzemplarz recenzencki jeszcze zanim książka pojawił się w sprzedaży. I choć nie ma w naszym domy niemowlaka, przeczytałam książkę z zapartym tchem, bo problem płaczu dziecka, kolek i tego wszystkiego był mi bliski, gdy synek pojawił się się na świecie.
Gdy tylko przekręciłam ostatnią stronę, zaczęłam się zastanawiać, dlaczego...  
Dlaczego dopiero teraz ta książka trafiła do mnie a nie ponad cztery lata tamu, gdy tak bardzo by nam się przydała?

Człowiek jednak uczy się całe życie, i kto  wie, może jeszcze kiedyś wykorzystam zdobytą wiedzę ;P 

Wielu rodziców, zwłaszcza tych, którzy zostają nimi po raz pierwszy, boryka się z problemem płaczących niemowląt. Czy to głód, czy to brudna pielucha a może kolka ? To ostatnie przeraża niemal wszystkich, bo jak mantrę powtarza się z ust do ust, że jedynym "skutecznym lekarstwem" na kolkę jest ją przeczekać. Pytania cistą się jedno za drugim a płacz  łamie nasze serca, gdy nie wiemy jak maluszkowi pomóc. Każdy marzy wtedy o magicznym "wyłączniku płaczu dziecka".

I oto jest :)

W czym tkwi jego sekret?

Autor, ceniony pediatra i ekspert od rozwoju dzieci, dzieli się swoimi teoriami o płaczu niemowląt i prawdziwych przyczynach powstawania kolki. Czy wiecie czym jest "czwarty trymestr" i jaki ma on wpływ na dziecko? Ja dowiedziałam się dopiero z książki. Dowiedziałam się również na czym polega metoda 5"S" , czyli sztuka uruchomienia magicznego "wyłącznika płaczu". I choć nie mam w tej chwili niemowlaka pod ręką, by tą całą wiedzę sprawdzić w praktyce, to analizując moje wcześniejsze doświadczenia z Oliwierem, dochodzę do wniosku, że to faktycznie może działać :)

Wystarczy zrozumieć potrzeby tak maleńkiego dziecka, co z tą książką zapewne będzie łatwe a w dodatku przyjemne. 
Sam sposób "podania" wiedzy jest bardzo sympatyczny, dowcipny i zapadający w pamięć. Wszystko wypunktowane, co najważniejsze wyróżnione, zakreślone i przedstawione w bardzo przejrzysty sposób. Towarzystwo zabawnych obrazków świetnie uzupełnia książkę.
Jeśli spodziewacie się dziecka albo maluch już jest na świecie a wy, tak jak ja cztery lata temu, zastanawiacie się co jeszcze możecie zrobić by mu pomóc, żeby wreszcie przestał płakać, wpiszcie książkę "Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy na Waszą listę MUST HAVE

AutorHarvey Karp
WydawnictwoMamania
format165x238mm
ilość stron304
oprawamiękka 
cena (TU)34,90zł
Nasza ocena

Polecam serdecznie!


2 komentarze :

shareThis